CZK/€ 24.530 -0,08%

CZK/$ 25.120 -0,24%

CZK/£ 28.179 +1,29%

CZK/CHF 25.393 -1,11%

01. 10. 2020

0 komentářů

AKCENTA CZ koupila Zalep.to

 

Společnost AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, oznámila akvizici společnosti True Finance s.r.o. Ta stojí za startupovým projektem peer-to-peer financování Zalep.to. Tuto službu tak bude nově svým klientům nabízet právě AKCENTA CZ. 

„Nikdy jsme se netajili chutí rozšířit naše portfolio finančních služeb, abychom našim klientům mohli přinést komplexní řešení. Možnost financování faktur do tohoto konceptu jednoznačně zapadá, protože zejména střední a menší firmy se často potýkají s tím, že jim velcí odběratelé diktují příliš dlouhou dobu splatnosti faktur. Díky platformě Zalep.to mohou získat peníze už do pěti dnů“, řekl k oznámené akvizici Milan Cerman, předseda představenstva společnosti AKCENTA CZ a dodal: „Produkt Zalep.to není zajímavý jen pro firmy, které potřebují řešit svoje cashflow, ale je na druhé straně zajímavý také pro investory, kteří chtějí své investiční portfolio doplnit právě o investování do faktur prověřených společností. Nespornou výhodou v tomto směru, je velmi dobrá znalost našich téměř 40 tisíc klientů. “

Zalep.to je peer-to-peer (P2P) platforma, která propojuje podnikatele, kteří chtějí prodat pohledávky (faktury), s investory, jejichž cílem je naopak investovat. Díky tomu dochází ke snížení nákladů související s transakcí a technologie navíc vše automatizuje a zjednodušuje. Klienti AKCENTY CZ díky tomu získají možnost velmi rychle profinancovat své faktury a nečekat desítky dnů na jejich proplacení. Na druhé straně investoři zase mají možnost do těchto faktur investovat s vědomím, že jsou vystavovány za prověřenými firmami.

„Našim záměrem od počátku bylo přinést produkt financování faktur do 21 století. Za cíl jsme vždy kladli zvýšení dostupnosti hlavně pro malé a střední firmy, ale také jednoduchost a transparentnost. Na straně investorů jsme zase chtěli zpřístupnit možnost krátkodobých investic, které významným způsobem pomáhají při diverzifikaci investičních portfolií.
Od začátku jsme věděli, že k většímu rozvoji společnosti bude zapotřebí silný partner, který pomůže s budoucím rozvojem. Myslím, že jsme právě takového ve společnosti AKCENTA CZ našli a věřím, že Zalep.to je nyní v těch pravých rukou,“
doplnil k akvizici Tomáš Hanáček, spoluzakladatel platformy Zalep.to.

V současné době probíhá migrace systémů a pilotní provoz platformy s tím, že by služba měla být dostupná českým klientům AKCENTY CZ na konci letošního roku, výhledově potom také na další trzích, kde AKCENTA CZ působí. Obě společnosti se dohodli nezveřejňovat cenu akvizice.

REKLAMA

Tisková zpráva AKCENTA CZ

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.