Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

Air Bank a Zonky chtějí více spolupracovat

Banky Air Bank 11.08.2020 | 16:40 0 Komentářů

Společnosti Air Bank a.s. a Benxy s.r.o., poskytovatel služeb Zonky (dále jen „Zonky“), ze skupiny PPF se dohodly na užší spolupráci. Cílem je umožnit klientům Air Bank jednodušší přístup ke službám Zonky a naopak. Zonky by se v této souvislosti měla ještě letos poté, co budou dokončeny všechny nezbytné právní a regulatorní kroky, stát dceřinou firmou Air Bank. Značka Zonky stejně jako její služby budou pokračovat jako doposud. Užší spolupráci obou společností by měla usnadnit jejich velmi blízká firemní kultura.

„Zonky je jedním z nejvýraznějších českých start-upů současnosti, který se během krátké doby stal nejúspěšnějším poskytovatelem P2P půjček v Česku. Jde současně o jednu z nejoblíbenějších značek v oblasti financí. Věříme, že společnými silami dokážeme značku Zonky a její služby posunout ještě dál, a to i díky rychle rostoucí klientské základně Air Bank,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Koncept Zonky je postavený na tom, že si mohou lidé půjčovat jednoduše peníze od dalších lidí a ti zas naopak své volné peníze díky tomu investovat. Klientům Air Bank to v době nízkých úrokových sazeb přinese další možnosti pro investování volných peněz, stejně jako další možnosti půjčení si v případě, kdy naopak nějaké peníze navíc potřebují. To přinese nové příležitosti i pro existující investory služby Zonky. Současní klienti Zonky budou moci své služby využívat dál stejně jako dnes.

„Air Bank a Zonky spojuje role vyzyvatelů tradičních bank a bořitelů zažitých pořádků, kteří už proměnili a dalšími inovacemi dál proměňují své obory. Díky užšímu propojení Air Bank a Zonky najdou klienti vedle sebe to nejlepší, co dnes svět půjček nabízí – flexibilní bankovní půjčku Air Bank, oceňovanou pravidelně za férovost ke klientům, a P2P půjčku Zonky, jejíž sazby patří díky financování samotnými lidmi k nejnižším na trhu,“ říká Jiří Humhal, šéf Zonky.

Kromě vylepšení nabídky a očekávaného dalšího růstu Air Bank i značky Zonky by měla užší spolupráce přinést i některé úspory nákladů. Ty budou společnosti hledat hlavně v oblasti IT systémů a pracovních činností, které jsou v obou firmách stejné nebo velmi podobné.

Air Bank i Zonky jsou pravidelně oceňované klienty i odborníky za své služby a přístup k zákazníkům. Air Bank jen za poslední rok vyhrála například ankety Banka roku, Nejlepší banka, Nejvstřícnější banka, Novinka roku nebo Nejatraktivnější zaměstnavatel v oboru financí. Zonky v poslední době vyhrála například Zlatou korunu v kategorii fintech nebo získala ocenění Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček. Obě společnosti se také pravidelně umisťují na předních příčkách indexu odpovědného úvěrování Člověka v tísni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.