Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Zoot: Reorganizace pomůže uhradit 10 % nezajištěných závazků

Investice 29.04.2019 | 16:16 0 Komentářů

Investoři do dluhopisů společnosti Zoot mají šanci na získání 10 % investovaného kapitálu. Umožní to reorganizace, v rámci níž získá majoritní podíl ve společnosti Natland, který přivede i nového investora.

„Reorganizační plán počítá se vstupem nového investora, který Zootu kromě dalšího provozního financování poskytne též prostředky na uspokojení především nezajištěných věřitelů. Ti by měli získat deset procent ze svých pohledávek, přičemž při druhé možné variantě řešení insolvence, konkurzu, by jejich uspokojení bylo nulové,“ uvádí Zoot ve svém prohlášení.

S reorganizací musí souhlasit 100 % vlastníků zajištěných pohledávek a 50 % vlastníků nezajištěných pohledávek. Podporu reorganizace mezi věřiteli Zoot má. Velkou část zajištěných pohledávek skoupil Natland a nezajištěných jeho partnerská JS Credit. O reorganizaci bude ještě rozhodovat soud.

Zoot hospodařil s tržbami kolem 1 mld. Kč. Dluhy společnosti dorostly až na úroveň kolem 750 mil. Kč, v nichž jsou i dluhopisy v objemu cca 239 mil. Kč. Dluhopisy jsou v držení zejména drobných investorů.

„Tyto pohledávky jsou podřízené a byly by uspokojovány až jako jedny z posledních skupin věřitelů. S ohledem na to by jejich držitelé za normálních okolností nezískali nic, stejně tak v konkurzu by držitelé dluhopisů měli nulové uspokojení,“ uvedl Lukáš Uhl, současný generální ředitel Zootu.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.