Neděle 28. listopadu. Svátek má René.

Zonky přechází do rukou skupiny Home Credit

Investice 11.04.2017 | 16:57 0 Komentářů

Startupový inkubátor CreativeDock převedl po roce a půl od ostrého startu půjčkovou platformu Zondy do skupiny Home Credit. Zároveň odchází z vedení Lucie Tvarůžková a nahrazuje ji Pavel Novák z Eldorada.

Z rok a půl si lidé vzájemně půjčili přes Zonky 600 milionů korun. Pod značkou Zonky jsme chtěli postavit službu, která důkladně otřese zažitými nešvary půjčování v Česku. Službu, kde si můžete půjčit levně, kde se k vám vždycky chovají fér a kde ve vás za každých okolností vidí člověka. A jsme všichni pyšní na to, jak se nám to daří. Z původně tříčlenného týmu je devadesátihlavá firma. Pořád pankáčská, ale současně už funguje jako dobře secvičená armáda,” říká Lucie Tvarůžková.

Zonky je vedle Home Creditu a Air Bank ve skupině již třetí samostatnou finanční značkou. „Zonky je startup, který se snaží inovovat půjčování peněz v Česku a poskytovat lidem peníze levněji a lépe. Na tomto konceptu se nic nemění,” říká Pavel Novák, který se do Zonky vrací z Ruska, kde poslední tři roky rozvíjel e-commerce v přední maloobchodní síti Eldorado.

„Je neuvěřitelné, jak silnou značkou se Zonky za pouhý rok stala. Můj úkol bude využít potenciál, který Zonky má a dosáhnout co nejdřív cíl investora – deset procent na trhu s hotovostními půjčkami. Věřím, že je to reálné,” dodává Pavel Novák.

Zdroj: Tisková zpráva Zonky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.