Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Zisk tuzemských penzijních fondů v roce 2009 vzrostl téměř čtyřnásobně

Penze Luboš Svačina 23.02.2010 | 10:57 0 Komentářů

Zisk českých penzijních fondů vzrostl meziročně o 1,9 miliardy korun na 2,62 miliardy Kč, jak vyplývá ze zprávy Asociace penzijních fondů. Na konci loňského roku evidovaly penzijní fondy 4,47 milionu účastníků.

„Základní ekonomické ukazatele v oblasti penzijního připojištění za loňský rok zaznamenaly opětovný nárůst klientů i spravovaného majetku, potvrdily stabilitu systému a zájem občanů o služby penzijních fondů,“ uvedl Jiří Rusnok, prezident Asociace penzijních fondů (APF).

Penzijní fondy na konci loňského roku evidovaly 4,47 milionu klientů (70 % populace) a celkový objem spravovaných vkladů vzrostl ze 186 mld Kč (2008) na více než 200 miliard korun. Nejvíce prostředků účastníků bylo umístěno v dluhopisech (81,5 procenta). Na termínovaných vkladech a účtech jich bylo 11,3 procenta a do akcií směřovalo pouze 1,7 procenta investic. 

Zhodnocení klientských vkladů by mělo za loňský rok zcela určitě přesáhnout velmi slabé výsledky z roku 2008. Podle odhadu Jiřího Rusnoka se tento ukazatel bude za loňský rok pohybovat od nuly do více než tří procent, přičemž očekává mezi jednotlivými fondy velké rozdíly.

Zdroj:
ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.