CZK/€ 23.655 -0,13%

CZK/$ 21.982 -0,78%

CZK/£ 27.533 -0,24%

CZK/CHF 24.244 -0,36%

20. 05. 2019

1 komentář

Zájem o spořicí účty prudce roste

 

Z nabídky bank jsou teď v popředí zájmu spořicí účty. Za posledního půl roku se zájem o ně zvýšil o více než 30 procent. Data vyplývají ze statistiky internetového srovnávače finančních produktů a služeb Půjčka.co.

Loading 

Podle statistik ČNB a výpočtů ČTK bylo koncem března uloženo na spořicích účtech včetně termínovaných vkladů zhruba o 1,25 bilionu korun. Polovina z této částky tvoří klasické spořicí účty v bankách. Meziročně se vklady ve všech formách spořicích účtů zvýšily o 12 procent, v absolutním vyjádření o 134 miliard korun.

Doba ekonomického růstu a divokých investic do výnosných, ale rizikových transakcí může brzy skončit. V nedávné minulosti jsme zažili celosvětové hospodářské krize, které přišly jako blesk z čistého nebe a způsobily obrovské ztráty státu, firmám a především občanům,“ uvedla analytička Kristýna Bajer z Půjčka.co.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Zita

    20 května, 2019

    Dluhopisy firem se záporním vlastním jměním už tak netáhnou?

    Odpovědět