CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.616 +0,13%

CZK/£ 28.404 -0,19%

CZK/CHF 25.782 -0,19%

07. 05. 2021

0 komentářů

Za týden končí termín pro přihlášky pohledávek Arca Capital Slovakia, připomíná advokát

 

Zatímco Vrchní soud v Praze minulý týden rozhodnul o zrušení  usnesení Městského soudu ohledně nepříslušnosti insolvenčního řízení Arca Investments v České republice , na Slovensku už bylo dceřiné společnosti Arca Capital Slovakia a.s. povoleno řešení insolvence formou restrukturalizace. V souladu se slovenskými zákony nyní běží třicetidenní lhůta na přihlášení pohledávek, což musí udělat samotní věřitelé či jejich právní zástupci. Lhůta vyprší už 13. května.

„Slovenské insolvenční právo je od toho českého v mnoha věcech odlišné. A právě lhůta na přihlášení pohledávek je výrazně kratší. Zatímco u nás jsou to dva měsíce, na Slovensku pouze 30 dnů,“ říká JUDr. Jan Langmeier, jehož advokátní kancelář Langmeier & Co. zastupuje jak věřitele vůči Arca Investments, tak ty, kteří drží nesplácené směnky a dluhopisy vůči jejím dceřiným společnostem. Mezi ty patří také Arca Capital Slovakia a.s. a rovněž společnosti, ve kterých Arca Capital Slovakia a.s. figurovala jako ručitel, tedy Nova Green Finance a.s. a Nova Real Estate Finance a.s.

„Když jsme před třemi týdny informovali, že zastupujeme i věřitele Arca Capital Slovakia a.s. a společností Nova Green Finance a.s. a Nova Real Estate Finance a.s., trochu se nám, nadneseně řečeno, v kanceláři zavařily telefony. Nyní máme několik stovek věřitelů, za které zpracováváme a přihlašujeme pohledávky do tohoto úpadku na Slovensku. Rád bych jen upozornil, že nyní už zbývá jen jeden jediný týden do konce lhůty. A obávám se, že ti věřitelé, kteří se o insolvenčním řízení dozví až třeba den před jejím koncem, už nebudou mít šanci vše řádně zpracovat,“ doplňuje Langmeier.

Advokátní kancelář Langmeier & Co. informuje o této lhůtě na přihlášení pohledávek také proto, že jedním z rozdílů české a slovenské justice je v tom, že na Slovensku neexistuje veřejný insolvenční rejstřík. Občané a věřitelé tak nemají šanci si pohlídat průběh insolvenčního řízení a hrozí, že nezvládnou dodržet dané termíny. 

Loading 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nástrahy světa korporátních dluhopisů. Vyhněte se podvodu, než bude pozdě

Investice do korporátních dluhopisů jsou tradiční cestou, jak dosáhnout stabilních výnosů, avšak v dnešním ekonomickém prostředí se stává stále důležitějším faktorem rozpoznat rizika spojená s tímto typem investice. Nedávný rozmach firemních dluhopisů v České republice přinesl na trh novou úroveň složitostí a výzev. Nový nástroj, srovnávač firemních […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *