Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Za první tři čtvrtletí roku poskytly nebankovní instituce úvěry za 57 miliard Kč

Banky Luboš Svačina 05.11.2008 | 16:06 0 Komentářů

Společnosti sdružené v České leasingové a finanční asociaci (ČLFA) dokázaly za první tři čtvrtletí roku zvýšit objem spotřebitelských úvěrů meziročně o 15,3 %, úvěrů pro podnikatele o 45,3 % a factoringu o 14 %.

Financování domácností, uskutečněné zejména formou spotřebitelských úvěrů, dosáhlo 40,9 miliard Kč. Podnikatelům byly poskytnuty úvěry za 16,1 miliard Kč.

 „Dosavadní letošní výsledky členů ČLFA dokumentují, že nebankovní finanční společnosti jsou pružné a aktivní v reakci na poptávku klientů i ve zhoršujícím se makroekonomickém prostředí“ , uvedla členka představenstva ČLFA Mgr. Blažena Valkošáková. „Pokles leasingových obchodů související se snižováním investic je v nebankovním sektoru vyvažován posilováním úvěrových aktivit nebankovních finančních institucí. Dvojciferný růst vykazují nadále členské společnosti ČLFA poskytující finanční produkty pro domácnosti, a to při dodržování zásad obezřetného financování a odpovědného úvěrování. Celkový objem prostředků, které letos poskytly členské společnosti ČLFA na financování podnikatelských záměrů i potřeb domácností, již přesáhl 194 mld. Kč“, dodává Mgr. Valkošáková.

Zdroj: Tisková zpráva ČLFA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.