Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Za dva týdny světové burzy ztratily 2,1 mld. USD. Kvůli Donaldu Trumpovi

Investice 25.06.2018 | 10:19 0 Komentářů

Donald Trump by si zasloužil přezdívku „Ničitel burz“. Svými kroky s hrozbou zavedení obřích cel a tím rozpoutání nebývalé obchodní války připravil světové trhy jen za poslední dva týdny o 2,1 mld. USD tržní kapitalizace.

Nejvíce ztratily asijské burzy, na které připadá přes 75 % světových ztrát. Zejména po oznámení záměru amerického prezidenta Donalda Trumpa zavést cla v objemu 200 mld. USD na čínskou ocel burzy propadly. Čínské akcie přitom ztratily téměř 750 mil. USD. Hong Kong následoval se ztrátou 359 mil. USD. A Jižní Korea ztratila 154 mil. USD.

„Je to nejtemnější hodina…nejtrýznivější okamžik prvního pololetí,“ prohlásil Čang I-tung, investiční stratég šanghajské Industrial Securities.

„Trump to vyhrotí ještě víc. Trhy se trochu bojí, že se to vymkne kontrole,“ domnívá se Aleš Prandstetter, šéf analýz ČSOB Asset Management.

Donald Trump nehrozí přitom jen Asii. Jedna z jeho hrozeb míří i na německé automobilky. Trhy tak padají z obav z obchodní války všude na světě – a to i v Trumpově domovině, ve Spojených státech. Ani pro ty není vidina obchodní války pozitivní.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.