Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Xetra zruší SPAD, KOBOS i futures

Investice 23.11.2012 | 17:13 0 Komentářů

Pražská burza přechází na konci listopadu na nový obchodní systém Xetra, čímž mimo jiné dojde ke zrušení segmentů SPAD a KOBOS a také obchodování s futures.

Akcie se v novém systému budou obchodovat v segmentech „samostatná aukce“ (úvodní aukce, 8:50 – 9:00, závěrečná aukce 16:20 – 16:25) a „kontinuální obchodování“ (9:00 – 16:20). Dluhopisy se budou obchodovat pouze v aukcích, obchodování futures bude zrušeno. Tvůrci trhu zůstanou s určitými změnami, cenné papíry obchodované ve SPADu budou nově obchodovány na trhu „Prime“, ostatní pak na trzích „Standard“ a „Start“.

Díky implementaci nového obchodního systému se pražská burza dostává do hledáčku zahraničních investorů, kteří již tento systém využívají, což, jak pevně doufáme, může mít pozitivní vliv na likviditu na našem trhu. Tím, že platformu využívají i naše partnerské burzy v rámci skupiny CEESEG, dochází k logické harmonizaci pravidel obchodování i listingu, a pro české emitenty se tak otvírají dveře ke snadnému vstupu na další evropské trhy“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Zdroj: BCPP, Patria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.