CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

06. 11. 2018

0 komentářů

Warren Buffett nakupuje akcie za miliardy dolarů

 

Investor Warren Buffett investuje miliardy dolarů do akcií. Jeho společnost Berkshire Hathaway odkoupila v srpnu vlastní akcie za téměř miliardu dolarů. Další miliardy dolarů investuje i do akcií dalších firem. Vyplývá to z aktuálního oznámení společnosti pro burzu.

Loading 

Během prvních měsíců letošního roku Berkshire Hathaway investovala do akcií celkem 24,4 miliardy dolarů. Více než polovinu přitom společnost investovala od začátku léta. Investoři očekávají, že Warren Buffett může akcie nakupovat i na konci roku. Akcie společnosti během pondělí posílily téměř o pět procent.

Do jakých akcií konglomerát ve třetím čtvrtletí letošního roku investoval, ukáže až další oznámení pro burzu, které bude zveřejněno tento měsíc. Warren Buffett ale nakupoval v posledních dvou letech například akcie Applu. V pololetí vlastnila Buffettova společnost 5,22 procenta technologické společnosti.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Průzkum: Češi a investice

Lidé se domnívají, že investování není snadné, a přiznávají, že mu moc nerozumí. A souhlasí s tím, že investice jim mnohdy nabízejí i nedůvěryhodné firmy. V otázce investování si tak nechají poradit, na tom nejlepším zdroji informací se ale neshodnou.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023

Psychologie investování – emoce a racionální rozhodování

Investování je balancováním mezi racionálním rozhodováním a emocemi. Mnoho investorů se potýká se střety mezi touhou dosáhnout vysokých výnosů a zároveň strachem z možných ztrát. Jak funguje dynamika mezi emocemi a racionálním rozhodováním při investování? Jak efektivně řídit tuto psychologickou rovnováhu?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *