Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Warren Buffet chce koupit Yahoo!

Investice 17.05.2016 | 06:07 0 Komentářů

Miliardář Warren Buffen dohání ztracený čas. Zakladatel a šéf společnosti Berkshire Hathaway nedávno přiznal, že zaspal dobu a hodlá investovat do inovativních technologií. Jeho nabídka na převzetí internetové společnosti Yahoo! se dostala do druhého kola. Nakoupil i akcie IBM a Applu.

Warren Buffen v polovině devadesátých let odmítal investovat do rychle rostoucích akcií nových internetových společností, říkal: „Já investuji do toho, čemu rozumím a na co si mohu sáhnout.“ I přesto již dříve investoval do společnosti IBM a investici v prvním čtvrtletí letošního roku rozšířil o dalších téměř 200 tisíc akcií. Navíc v prvním kvartále nakoupila jeho společnost Berkshire Hathaway akcie společnosti Apple v hodnotě 1,07 miliardy dolarů (25,5 miliardy korun).

Mezi deset hlavních zájemců o převzetí Yahoo! byly vybrány především investičníí fondy jako TGP Capital nebo Vista Equity Partners. Do užšího výběru se dostala i společnost Verizon Communications, která v loňském roce převzala společnost AOL za 4,4 miliardy dolarů.  

„Nový majitel by měl oživit ducha základních věcí, které dělaly Yahoo! unikátním a kvůli kterým lidé ještě pořád zůstávají,“ řekla bývalá šéfka Yahoo! a členka představenstva společnosti Berkshire Hathaway Susan Deckerová, které Warrenu Buffetovi s nabídkou na převzetí radí.

Zdroj: iHNed.cz, ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.