CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

28. 06. 2016

0 komentářů

Vzniká první český fond kvalifikovaných investorů řízený robotem

 


 

Proč je fond zaměřen zrovna na americký finanční trh? „Spojené státy netrpí problémy, jako jsou brexit nebo záporné úrokové sazby,“ tvrdí oba ekonomové. Fond Quant je podfondem akciové společnosti Robot Asset Management SICAV, která již získala licenci od České národní banky (ČNB).

Fond je řízen matematickým algoritmem, eliminuje tak chyby lidského faktoru. „Quant je schopný porážet portfolio manažery, nikoli však hrubou výpočetní sílu, nýbrž odolností vůči stresu a emocionálnímu vypětí. Portfolio manažer není imunní vůči politickým událostem a ekonomickým zvratům se značným emocionálním nábojem, algoritmus ovšem ano,“ vysvětlil Aleš Michl.

O rozložení portfolia mezi americké akcie a dluhopisy rozhoduje algoritmus. „Jde o model s velmi nízkou frekvencí obchodů. Majetek fondu tak mohou třeba i několik let tvořit jen akcie, nebo naopak nemusí mít delší dobu vůbec žádné,“ uvedl Pavel Kohout, který se algoritmu věnuje již od roku 2009.

Fond je určen bohatým investorům. Minimální investice do fondu činí jeden milion korun. Celkové náklady by měly dosáhnout 1,15 procenta ročně. Výsledky zpětných testů ukazují, že by fond řízený algoritmem měl dosahovat výnosu více než pět procent ročně při poloviční volatilitě oproti srovnatelným akciovým fondům.
Zdroj : ČTK, iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Průzkum: Češi a investice

Lidé se domnívají, že investování není snadné, a přiznávají, že mu moc nerozumí. A souhlasí s tím, že investice jim mnohdy nabízejí i nedůvěryhodné firmy. V otázce investování si tak nechají poradit, na tom nejlepším zdroji informací se ale neshodnou.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *