CZK/€ 25.355 +0,10%

CZK/$ 23.377 -0,22%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.385 -0,16%

31. 10. 2013

0 komentářů

Výsledková sezóna v USA nemastná neslaná, indexy ale poblíž rekordů

 


 

Z 331 doposud zveřejněných výsledkovek překonalo očekávání na poli zisku 53 % společností. V případě tržeb dokonce ¾ společností očekávání překonalo. Pokud však vezmeme v úvahu velikost a “důležitost” jednotlivých společností pro americkou ekonomiku, situace už nevyznívá tak pozitivně. Zklamali někteří giganti jako IBM, Caterpillar nebo některé systémové banky.

Tabulka:Přehled očekávané a skutečně změny EPS (zisku na akcii) a tržeb a počet negativních vyhlídek ve všech kvartálech za poslední rokxtb-usa-vysledkova-sezona-131031 

Očekávání zatím nenaplňuje ani reální meziroční tempo růstu zisků a tržeb. Podle aktuálních dat společnosti Factset na základě současné výsledkové sezóny, vzrostly meziročně zisky a tržby amerických firem v pořadí o 2,3 % a 2,0 %. Před startem výsledkové sezóny se však očekával růst zisků o 3,1 % a o 2,6 % v případě tržeb.

Přestože finanční výsledky amerických společností nadšení nevyvolávají, plně je v tomto zastupují hlavní americké akciové indexy. Zatímco newyorské S&P 500 a Dow Jones koketují s historickými maximy v podstatě na denní bázi, tak Nasdaq navyšuje maxima od technologické bubliny v roce 2000.

Trhy už z velké části neignorují jen makroekonomické fundamenty, ale také finanční výsledky firem. Díky podpoře americké centrální banky Fed však cenový kolaps není na pořadu dne. Naopak se zdá, že případná korekce připravuje jen další příležitosti pro nákup.

REKLAMA

Přehled termínů zveřejnění finačních výsledků jednotlivých firem naleznete pod tímto odkazem.

Jiří Tyleček, analytik XTB

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Cena bitcoinu je dnes v korunách nejvyšší v dějinách, činí více než 1,5 milionu korun

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes dopoledne středoevropského času dosáhla historicky nejvyšší korunové ceny, kolem 1 520 000 korun. Překonala tak dosavadní rekord z listopadu 2021 (viz graf analytické platformy CoinGecko níže). V dolarech dnes bitcoin překonal rovněž psychologickou úroveň, 65 000 dolarů.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

04. 03. 2024

Stát chce i nadále vybírat windfall tax. Hrozí žaloby menšinových akcionářů ČEZ

Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Síla složeného úroku aneb tajný vzorec bohatství

Mnoho lidí se zajímá o to, jak úspěšně investovat, ale málokdy se zamyslí nad efektem složeného úročení, přestože právě ten je tajemstvím úspěchu každého investora. Předpokládejme, že dokážete sestavit konzervativní portfolio s očekávaným výnosem 5 % ročně. Ten by se měsíčně připisoval od vašich 25. narozenin s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *