CZK/€ 23.660 -0,25%

CZK/$ 21.748 -1,15%

CZK/£ 26.728 -0,93%

CZK/CHF 23.735 -0,34%

31. 10. 2013

0 komentářů

Výsledková sezóna v USA nemastná neslaná, indexy ale poblíž rekordů

 


 

Z 331 doposud zveřejněných výsledkovek překonalo očekávání na poli zisku 53 % společností. V případě tržeb dokonce ¾ společností očekávání překonalo. Pokud však vezmeme v úvahu velikost a “důležitost” jednotlivých společností pro americkou ekonomiku, situace už nevyznívá tak pozitivně. Zklamali někteří giganti jako IBM, Caterpillar nebo některé systémové banky.

Tabulka:Přehled očekávané a skutečně změny EPS (zisku na akcii) a tržeb a počet negativních vyhlídek ve všech kvartálech za poslední rokxtb-usa-vysledkova-sezona-131031 

Očekávání zatím nenaplňuje ani reální meziroční tempo růstu zisků a tržeb. Podle aktuálních dat společnosti Factset na základě současné výsledkové sezóny, vzrostly meziročně zisky a tržby amerických firem v pořadí o 2,3 % a 2,0 %. Před startem výsledkové sezóny se však očekával růst zisků o 3,1 % a o 2,6 % v případě tržeb.

Přestože finanční výsledky amerických společností nadšení nevyvolávají, plně je v tomto zastupují hlavní americké akciové indexy. Zatímco newyorské S&P 500 a Dow Jones koketují s historickými maximy v podstatě na denní bázi, tak Nasdaq navyšuje maxima od technologické bubliny v roce 2000.

Trhy už z velké části neignorují jen makroekonomické fundamenty, ale také finanční výsledky firem. Díky podpoře americké centrální banky Fed však cenový kolaps není na pořadu dne. Naopak se zdá, že případná korekce připravuje jen další příležitosti pro nákup.

REKLAMA

Přehled termínů zveřejnění finačních výsledků jednotlivých firem naleznete pod tímto odkazem.

Jiří Tyleček, analytik XTB

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *