Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Vláda schválila návrh zákona k penzijní reformě

Vláda dnes schválila návrh zákona k penzijní reformě. Návrh se nelíbí odborníkům ani lidem z NERVu. Důvodem je zřízení nového typu společností, které mají penzijní spoření obhospodařovat.

„Návrh zákona o druhém pilíře zavádí nový, experimentální typ fondů s velmi svéráznými charakteristikami. Důsledně se vyhýbá všem návrhům NERVu a Bezděkovy komise. NERV například doporučoval za účelem úspory nákladů a zvýšení bezpečnosti použít existující podílové fondy, které se osvědčily, které se řídí známými a vyzkoušenými zákony a které jsou bezpečně regulované. Tato doporučení spadla pod stůl. Zavedení zcela nového typu instituce je krokem do neznáma,“ uvádí Pavel Kohout, ředitel pro strategii a člen představenstva Partners.

Skeptický je též Miloš Filip, obchodní ředitel ING Investment Management: „Češi si jednoznačně chtějí spořit na penzi. Potvrzuje to nejen více než 4,5 milionu lidí zapojených do penzijního připojištění, ale též výsledky našeho nedávného průzkumu. V něm zajištění na penzi jako jeden z tří hlavních cílů spoření uvedlo 49 % respondentů. Otázkou je, zda při zamýšleném nastavení druhého pilíře budou lidé masivně využívat opt-outu, nebo ve větší míře zůstanou u jiných forem spoření.“

Zdroj: ČeskéReformy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.