Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Vláda a její ekonomická rada rozhodovaly o protikrizových opatřeních

Vláda spolu s Národní ekonomickou radou (NERV) zúžily výběr ekonomických opatření, které mají za cíl podpořit české hospodářství a zaměstnanost.

Ekonomická rada vybírala z 250 návrhů předložených v minulém týdnu. Výběr opatření, na kterých se ekonomičtí poradci nyní shodli, byla rozdělena do šesti okruhů. Mezi ty nejvýraznější patří například snížení odvodů na sociální pojištění, zrychlení odpisů, podpora podnikatelských úvěrů, podpora exportu formou navýšení kapitálu v České exportní bance či v Českomoravské záruční a rozvojové bance.

Skupina ekonomů zároveň zavrhla některá opatření, která by pomohla pouze některým sektorům hospodřáství (automobilky, energetika apod.)

"Všechna opatření musí maximálním způsobem přispět k udržení zaměstnanosti, ke zprůchodnění úvěrových linek a vyvolání soukromé investiční aktivity," uvedl po jednání ministr financí Miroslav Kalousek. "Nyní počítáme, kolik budou jednotlivá opatření stát a především jaký budou mít očekávaný dopad," doplnil Michal Mejstřík, člen NERV.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.