Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Více než polovina dětí v ČR není kvalitně pojištěna proti úrazu

Přestože za každou druhou smrt dítěte v České republice může úraz, více než polovina dětí není podle průzkumu pojišťovny Triglav kvalitně pojištěna.

V České republice je s výjimkou Pobaltí nejvyšší riziko úrazu dětí v Evropě. V loňském roce zemřelo na následky úrazu 282 dětí, což je více než v roce 2006. Česká republika se navíc řadí k evropské špičce nejen v počtu zemřelých dětí následkem úrazu, ale rovněž v počtu vážně zraněných. Nejčastější úrazy jsou způsobené dopravními nehodami.

Zájem o dětské pojistky v tuzemsku roste, nicméně cena pojištění je pro řadu rodičů stále primárním faktorem při výběru pojistného produktu, přičemž rodiče nehledí na kvalitu zajistění proti pojistným rizikům, uvádí pojišťovna Triglav, která v rámci průzkumu oslovila více než 450 respondentů – rodičů dětí od 6 do 15 let.

"Průzkum bohužel potvrdil, že lidem v České republice jde primárně o to, aby je pojistná smlouva nestála moc peněz, a aby si mohli nárokovat pojistné i při sebemenším úrazu. V případě závažnějšího úrazu pak spoléhají na to, že se o ně někdo postará. Opak je však pravdou a za děti by si to měli uvědomit samozřejmě rodiče," uvedl Roman Sznapka, produktový manažer Triglav pojišťovny.

Zdroj: Tisková zpráva Triglav pojišťovny

13 komentářů: “Více než polovina dětí v ČR není kvalitně pojištěna proti úrazu”

 1. Zdeněk Simaichl napsal:

  test

 2. FL napsal:

  co na prepazce,ale kdyz mate tu slecnu doma….:))

  • srandista napsal:

   Tak bych ji vyhodil z okna 🙂 … je to tezke, lide jsou masirovani silnou reklamou a jeste temito pojistovaky…

 3. FL napsal:

  a k tomu jeste za odmenu izp/kzp „na sporeni“ s 30tis poj.castkou:)

 4. Zdeněk Simaichl napsal:

  Bodejť by byly pojištěny proti úrazu, když 99% pojišťováků nabídne rodičům paskvily typu Sluníčko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.