Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

V ČR je každých 26 minut ukradeno jedno auto

V roce 2007 bylo v ČR odcizeno 20 329 motorových vozidel, což znamená, že se u nás ztratilo jedno vozidlo v průměru za 26 minut. Na tuto skutečnost se snaží netradiční formou upozornit DIRECT Pojišťovna.

Krádež motorových vozidel a jejich vykrádání tvoří v Čechách necelou čtvrtinu celkové kriminality. Na to, jak je snadné dnes ukrást auto, se snaží DIRECT pojišťovna poukázat informační kampaní. V rámci ní se na serveru youtube.com objevilo pět videí, v nichž dva mladí muži otevírají auta poněkud netradičními způsoby, jako je ovladač na TV, magnet, zvon na WC, nebo dokonce „análním vzrušovadlem.“

Videa už zhlédlo od 6. srpna kolem 1,5 milionu návštěvníků a vzbudily docela živé diskuse. „Hledali jsme netradiční formy komunikace, které by na problém zabezpečení a pojištění vozů upozornily a rozpoutaly o způsobech zabezpečení vozidel diskusi, což se nám nepochybně podařilo,“ hodnotí průběh informační kampaně Klaudia Tóthová, ředitelka obchodu a marketingu DIRECT Pojišťovny.

Krádeže aut jsou stále důmyslnější a věnují se jim organizované skupiny, kde má každý svou úlohu. Podle expertů až 70 až 80 % odcizených aut pachatelé během relativně krátké chvíle demontují a součástky prodají na opravu, nebo stavbu jiných vozidel. Asi pětina aut pak míří za hranice (většinou těch dražších) a tyto krádeže jsou nezřídka spojeny s pojistným podvodem.

Zdroj: Tisková zpráva DIRECT Pojišťovny

Linky na videa:

http://www.youtube.com/watch?v=BNxj7WxwvDc

http://www.youtube.com/watch?v=q5YuZtOWSY8

http://www.youtube.com/watch?v=xHHVYrgtUnI

http://www.youtube.com/watch?v=4qDwMIDyObQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.