Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Už ani původní investoři Facebooku nevěří

Investice 22.08.2012 | 13:35 0 Komentářů

Technologická společnost Facebook nezažívá na burze zrovna dobré časy. Jeden z hlavních a prvních investorů Peter Thiel využil hned první zákonné možnosti k prodeji 20 milionů akcií Facebooku, a to za zhruba 400 milionů dolarů. Tato transakce vyplynula z údajů pro americkou Komisi pro cenné papíry.

Facebook není titul pro zbabělce, následující měsíce budou rozhodující,“ myslí si Peter Bo Kiaer ze Saxo Bank. „V listopadu se může začít obchodovat s balíkem až 1,22 miliardy kusů akcií, prvně bude moci prodávat také zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg,“ podotýká Martin Pavlík, portfolio manažer společnosti Conseq.

Tento týden spadly akcie Facebooku na nové dno 18,75 dolaru za kus. Pokles sice nepřekvapil, ale většinu udivuje jeho rychlost. „Překvapivá byla razance poklesu, když vyšlo najevo mnoho negativních informací,“ uvedl Pavlík. „Pro nadšence do toho sektoru by se dal propad cen vidět jako nákupní příležitost,“ snaží se vidět věci v lepším světle Uri Landesman, prezident společnosti Platinum Partners.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.