Středa 05. srpna. Svátek má Kristián.

USF zásadně odmítá regulaci provizí ze životního pojištění

Unie finančního zprostředkování a poradenství (USF) podporuje novelu zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích s vyjímkou regulací provizí ze životního pojištění.

Jedná se o dlouhodobý lobbing velkých pojišťoven, který je evidentně napsán podle rakouské zkušenosti „legislativním odborem“ jedné z nich“, říká předseda USF Jiří Šindelář a dodává: „U poradenských společností se zahraniční účastí očekávám arbitráže pro zmařenou investici, většina řadových zprostředkovatelů jsou však živnostníci, kteří skončí na úřadu práce.“

Návrh podle předsedy USF přetáčení smluv nezabrání. Regulace přepojišťování je směřována výhradně proti zprostředkovatelům, aniž by brala v úvahu, že jsou to právě oni, kdo pomáhá klientům vybírat z nabídky bez ohledu na zájmy poskytovatelů a tím posiluje konkurenční prostředí. Smyslem návrhu tak ve skutečnosti je omezit jejich vliv na trh, zamknout klienty u velkých pojišťoven a postupně zvýšit ceny“, varuje Jiří Šindelář.

Jiří Šindelář navrhuje zřízení registru smluv životního pojištění. „To by však pro ně (pojišťovny – pozn. red.)nebylo tak výhodné. Vyzvali jsme proto naše členy, aby oslovili poslance s upozorněním, že je zde návrh, který poškodí desítky tisíc českých podnikatelů. Jsem zvědav, zda poslanci dají přednost jim nebo několika nadnárodním koncernům, které daně i zisky odvádějí do zahraničí“, uzavírá Jiří Šindelář.

Zdroj: Tisková zpráva USF

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.