CZK/€ 24.660 +0,26%

CZK/$ 23.004 -0,30%

CZK/£ 28.759 -0,86%

CZK/CHF 23.868 +0,07%

19. 12. 2016

0 komentářů

Ukrajinská PrivatBank má finanční problémy. Banku hodlá převzít stát

 


 

Akcionáři PrivatBank navrhli vládě, aby se v zájmu jejích klientů stala jejím vlastníkem,“ uvádí se v prohlášení ukrajinské vlády. V bance má účet každý třetí Ukrajinec a postupný převod do státních rukou jí má opět stabilizovat. Vláda však neuvedla kolik peněz hodlá na záchranu banky použít, ani jak moc celá akce zatíží státní rozpočet.

Většinu akciíí banky nyní vlastnili Ihor Kolomojskyj a Hennadij Boholjubov. Kolomojskyj byl ještě loni podle časopisu Forbes-Ukrajina druhým nejbohatším Ukrajincem s majetkem v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, jeho jmění se ale za posledních pět let snížilo asi na polovinu. Loni přišel Kolomojskyj po konfliktu s kyjevskou vládou i o post dněpropetrovského gubernátora. Boholjubov byl loni třetím nejbohatším Ukrajincem.
Zdroj : iHned.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Válka na Ukrajině. Je ohrožen český export?

Ukrajina je v pořadí zemí pro český export na 20. místě, jako importér je 22. Stejné pozice pak dosahuje i v pořadí obratu zahraničního obchodu, jehož hodnota činí přibližně 75 miliard korun. Jak současný válečný stav na jejím území ovlivní český export?

Text: Filip Kučera

Foto: Pixabay

29. 03. 2022

Bitcoin ruským oligarchům moc nepomůže

Kryptoměny mají být nezávislé na státních regulátorech, což může být pro mnohé výhoda, ale pro jiné zase riziko. Diskuse kolem nich se objevily také v souvislosti s Ruskou agresí na Ukrajině a na ní reagujícími sankcemi. Jak se ale ukazuje, bitcoin starosti […]

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

22. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.