CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

22. 06. 2021

0 komentářů

Tweety Elona Muska ovlivňují investiční svět

 

Vizionář Elon Musk si rád pohrává s vlivem na sociální síti Twitter a jeho výroky s napětím sleduje celý svět. Cena bitcoinu kolísá na základě jeho výroků a někteří investoři již přišli díky nim o značné investice. Co tím Musk sleduje a jaké jsou reakce společnosti? 

Elon Musk se stal nejvlivnějším „influencerem“ digitální měny. V lednu prudce stoupla její cena o 20 % poté, co si Musk přidal hashtag Bitcoin do svého bia na Twitteru. V únoru ceny opět stoupaly téměř o 16 %, poté, co společnost Tesla koupila kryptoměnu v hodnotě 1,5 miliard dolarů.

Elon Musk „kritizoval“ Bitcoin na sociální síti Twitter několikrát. Ohlášení Tesly o tom, že nebude akceptovat platbu Bitcoin kvůli klimatickým obavám, způsobilo pád hodnoty bitcoinu o více než 10 %. Tesla pozastavila nákup vozidel pomocí bitcoinu, protože těžba bitcoinu nepochybně znečišťuje životní prostředí. Musk v květnu také uvedl, že je znepokojen rychlým nárůstem využívání fosilních paliv na těžbu bitcoinů a transakcí, zejména uhlí, které produkuje nejhorší emise ze všech paliv. Právě toto jsou důvody zamítnutí plateb virtuální měny. Hodnota bitcoinu po tweetu klesla, zatímco klesla i hodnota akcií společnosti Tesla.

Názory uznávaného génia jsou jako na kolotoči. V červnu přišel s návrhem opětovné akceptace bitcoinových transakcí pro Teslu. Podle údajů společnosti Coindesk, byl pravděpodobně Muskův tweet důvodem, proč cena bitcoinu hodinu po vyhlášení stoupla výše, téměř o 10 %. Na Twitteru se vizionář vyjádřil, že pokud kryptotěžaři začnou využívat alternativní energii, konkrétně 50 %, Tesla obnoví povolení bitcoinových transakcí.

A jak reagují investoři kryptoměn? Podle portálu CNN jsou investoři a analytici rozčilení, že Muskovy nemístné poznámky způsobují nekontrolovatelné změny v cenách kryptoměn. Důležitou reakcí se stává vyjádření Magdy Wierzycké, CEO finanční společnosti Sygnia. Tato anti-korupční aktivistka podezírá Muska z manipulace tržních cen kryptoměn. Génius toto podezření popřel.

REKLAMA

Lucia Žárska, ProfitLevel

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bude „zelenější“ kryptoměna přístupnější?

Kryptoměny jsou často kritizovány pro svou „těžbu“ jako neekologické. Ethereum však po největší úpravě v jeho historii začalo fungovat na jiném systému, který energetickou náročnost snižuje. Může tak přinést další možnosti i přilákat nové investory.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Piaxabay.com

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.