CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

15. 08. 2018

0 komentářů

Turecko chce bojkotovat elektroniku z USA a zvýšilo clo na některé americké zboží

 

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se nechal slyšet, že jeho země se chystá de v bojkotovat elektroniku ze Spojených států. Navíc Turecko prudce zvýšilo clo na některé americké zboží včetně včetně automobilů, tabáku a alkoholu.

Loading 

Výnos podepsaný tureckým prezidentem zvyšuje cla na osobní auta o 120 procent, na alkoholové nápoje o 140 procenta a na tabákové listy o 60 procent. Zvýší se také cla například na kosmetiku, rýži a uhlí.

iPhony Turecku prý chybět nebudou

Mají iPhony, ale na druhé straně existuje také Samsung. A my máme náš vlastní Venus Vestel,“ uvedl v Ankaře Erdogan. Venus Vestel je v podstatě levnější smartphone z turecké produkce.

Turecko a USA momentálně nemají dobré vztahy a jsou uprostřed konfliktu, který značně zatěžuje tureckou liru. Ankara totiž zadržuje amerického pastora Andrewa Brunsona, jenž čelí obvinění z kontaktů na hnutí Fethullaha Gülena.  Gülenův režim prezidenta Erdogana dlouhodobě viní ze snahy ho svrhnout. Jenže Brunson obvinění odmítá.

Tento měsíc Spojené státy zavedly sankce vůči tureckým ministrům vnitra a spravedlnosti. USA navíc zdvojnásobily cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka, které hrozí odplatou.
Zdroj : iHned.cz, ČTK

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Nejdůležitější body z letošního sjezdu akcionářů Berkshire Hathaway

Letošní sjezd akcionářů Berkshire byl v poněkud utlumené náladě, protože se tentokrát pořádal po dlouhé době bez již zesnulého Charlieho Mungera. Na Buffettovi to bylo poznat. Ovšem i letošní sjezd nabízí investorům velmi cenné poznatky a vhledy do Buffettovi mysli, ohledně trhů a ekonomiky.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

07. 05. 2024

Rozdělený dluhopisový trh

Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *