CZK/€ 24.350 +0,25%

CZK/$ 22.389 +0,79%

CZK/£ 28.298 +0,62%

CZK/CHF 25.551 +0,56%

15. 08. 2018

0 komentářů

Turecko chce bojkotovat elektroniku z USA a zvýšilo clo na některé americké zboží

 

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se nechal slyšet, že jeho země se chystá de v bojkotovat elektroniku ze Spojených států. Navíc Turecko prudce zvýšilo clo na některé americké zboží včetně včetně automobilů, tabáku a alkoholu.

Loading 

Výnos podepsaný tureckým prezidentem zvyšuje cla na osobní auta o 120 procent, na alkoholové nápoje o 140 procenta a na tabákové listy o 60 procent. Zvýší se také cla například na kosmetiku, rýži a uhlí.

iPhony Turecku prý chybět nebudou

Mají iPhony, ale na druhé straně existuje také Samsung. A my máme náš vlastní Venus Vestel,“ uvedl v Ankaře Erdogan. Venus Vestel je v podstatě levnější smartphone z turecké produkce.

Turecko a USA momentálně nemají dobré vztahy a jsou uprostřed konfliktu, který značně zatěžuje tureckou liru. Ankara totiž zadržuje amerického pastora Andrewa Brunsona, jenž čelí obvinění z kontaktů na hnutí Fethullaha Gülena.  Gülenův režim prezidenta Erdogana dlouhodobě viní ze snahy ho svrhnout. Jenže Brunson obvinění odmítá.

Tento měsíc Spojené státy zavedly sankce vůči tureckým ministrům vnitra a spravedlnosti. USA navíc zdvojnásobily cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka, které hrozí odplatou.
Zdroj : iHned.cz, ČTK

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Chystá se scéna pro finanční událost, kterou USA naposledy udělaly během 2. světové války?

Houstone, máme problém! I tak by se dala nyní charakterizovat fiskální situace americké vlády. Jak totiž ukazuje následující graf, jehož autorem je Tavi Costa z americké investiční společnosti Crescat Capital, v následujících 12 měsících musí americké ministerstvo financí refinancovat více než osm bilionů dolarů amerických vládních dluhopisů.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 11. 2023

První bitcoinový fond v USA je „na spadnutí“

Bitcoin, „klasika“ mezi kryptoměnami, letos opět roste jako z vody. Od začátku roku zhodnotil o zhruba 125 procent. Přitom před rokem touto dobou byla nejstarší a nejrozšířenější světová kryptoměna na dně. Mnozí bitcoin odepisovali a vyhlíželi jeho definitivní krach. Už poněkolikáté se ale spletli. V lednu se prodával za […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 11. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *