CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

13. 06. 2019

0 komentářů

Trump si polepšil. Hodnota jeho majetku vzrostla na tři miliardy dolarů

 

Americkému prezidentovi Donaldu Trampovi se daří. Hodnota jeho čistého majetku během posledního roku vzrostla o pět procent, a to na tři miliardy korun, což je téměř 68 miliard korun. Důvodem růstu jeho majetku je růst hodnoty podílu ve dvou kancelářských budovách. Informovala o tom agentura Bloomberg. 

Trumpův majetek vzrostl i navzdory neúspěchům rodinné firmy. Navíc došlo ke zrušení dvou nových hotelových řetězců a jeho letoviska Mar-a-Lago na Floridě i sedm golfových hřišť vykázali slabší výkon.

K růstu hodnoty majetku navíc Trumpovi pomohl i jeho přítel Steven Roth, který vede společnost Vornado Realty Trust. Trumpův 30procentnní podíl ve dvou realitách firmy Vornado, na Manhattanu a v San Francisku, se na jeho celkovém majetku podílela čtvrtinou a hodnota podílu se zvýšila meziročně o 33 procent na 765 milionů USD.

Trump podle dostupných informací dluží věřitelům minimálně 550 milionů USD, což je zhruba stejně jako loni.

I přes majetkový růst se Trump nedostal na seznam 500 nejbohatších lidí světa sestavovaný agenturou Bloomberg. Dolní hranice je totiž kolem čtyř miliard dolarů.
Zdroj : ČTK

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Těžba ropy na Aljašce

Zájem o těžbu na Aljašce: Prakticky nula

Donald Trump jede až do konce volebního období svou agendu „na plné kecky“, a tak zahajuje aukce licencí na těžbu ropy na Aljašce přímo v centru národního parku. Pod heslem národní energetické soběstačnosti.

Text: Luboš Smrčka

14. 01. 2021

Joe Biden a americká ekonomika po volbách

Joe Biden: Kam míří americká ekonomika po volbách?

Ministerstvo financí by v administrativě nového prezidenta Joea Bidena měla řídit zkušená Janet Yellenová. Ekonomka, která byla jako první žena v čele FEDu, bude muset hledat cestu oslabené americké ekonomiky z koronavirové krize.

Text: Karel Pučelík

04. 12. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.