CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

24. 10. 2018

0 komentářů

Trump: Největší riziko pro americkou ekonomiku je Fed

 

Americký prezident Donald Trump se netají tím, že mu vadí kroky Fedu. Na dotaz, co představuje největší riziko pro americkou ekonomiku řekl, že je to právě Fed, který považuje za největší riziko pro americkou ekonomiku. Uvedl to listu The Wall Street Journal (WSJ). 

Trump Fedu vytýká příliš rychlé zvyšování základní úrokové sazby a uvedl, že jejímu šéfovi Jeromu Powellovi to „v podstatě dělá radost“.

Trump by byl nejraději, kdyby úrokové sazby byly nízko, firmy by si tak mohly půjčovat levněji. „Pokaždé když se nám něco povede, zvýší úroky,“ postěžoval si prezident Spojených států na předsedu Rady guvernérů Fedu.

Naposledy centrální banka zvedla základní úrokovou sazbu koncem září, což bylo o čtvrt procentního bodu do rozpětí 2,0 až 2,25 procenta.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Světová ekonomika na rozcestí: Zvolíme raději recesi, abychom zabránili stagflaci?

Čtyři měsíce po zahájení bojů na Ukrajině lze jednoznačně říct: jde o konflikt, který patrně bude trvat dlouho, a již nyní narušil globální ekonomickou rovnováhu. V tomto složitém prostředí snížila společnost Coface ve svém pravidelném hodnocení „Coface Barometr“ hodnocení rizik 19 zemí, z toho 16 evropských – […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

28. 06. 2022

Vedení ECB dnes narychlo mimořádně zasedá. Ve hře je budoucnost předlužené Itálie, a tedy i eura

Vedení Evropské centrální banky na dnešek narychlo svolává své mimořádné zasedání. Téma se zdá být zřejmé: Itálie. Úrok na dluhu této předlužené ekonomiky se začíná nebezpečně zvyšovat. Rozevírají se totiž nůžky mezi úrokem na dluhu právě Itálie a na dluhu Německa, jenž je obecně považován za bezproblémový. […]

Text: Redakce

15. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.