CZK/€ 24.550 -0,57%

CZK/$ 25.181 -1,03%

CZK/£ 27.816 +0,78%

CZK/CHF 25.676 -0,81%

21. 05. 2021

0 komentářů

Trinity Bank má za sebou nejúspěšnější rok v historii, oznámila meziroční růst zisku o 20 %

 

Trinity Bank má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii a finanční výsledky roku 2020 potvrzují, že Trinity Bank patří k nejstabilnějším bankám na českém trhu. Kapitálová přiměřenost se dlouhodobě pohybuje kolem 20 % a konzervativní strategie bance umožňuje růst i v době celosvětové pandemie. Za rok 2020 přesáhl zisk Trinity Bank 75 milionů Kč před zdaněním. Čistý zisk banky činí 60,6 milionů korun, což je o 20 % více než v roce 2019. Na růstu zisku se významně podílí především růst úvěrového portfolia, a to v meziročním srovnání o více jak 30 %. Poskytnuté úvěry dosahují výše téměř 7 miliard Kč. Za rok 2020 došlo v Trinity Bank také k významnému nárůstu kapitálu, depozit i bilanční sumy. 

Dlouhodobě zvolená konzervativní strategie Trinity Bank se ukazuje jako správná strategie pro náš kontinuální růst. V roce 2020 jsme rostli v mnoha směrech. Počet klientů vzrostl ve srovnání s rokem 2019 přibližně o 30 %, objem vkladů dosáhl ke konci roku 2020 téměř 15 miliard Kč a významně se rozšířilo naše úvěrové portfolio, kde se zaměřujeme především na nemovitostní financování,“ hodnotí uplynulý rok zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík. „Samozřejmě mě velmi těší i to, že se nám dařilo rozšířit náš tým o přední české experty, ekonomy Lukáše Kovandu a Karla Růžičku. Ve vedení Trinity Bank pak byla navázána opětovná spolupráce s uznávaným bankéřem evropského formátu a bývalým guvernérem Národní banky Slovenska, kterým je pan Ivan Šramko.“

I v roce 2021 pokračuje Trinity Bank v dosahování úspěchů a výsledky prvního čtvrtletí naznačují, že i letos má Trinity Bank nakročeno na velmi úspěšný rok. Během prvního kvartálu navýšila regulatorní kapitál o dalších 300 milionů Kč prostřednictvím investičních kapitálových vkladů na téměř 2,3 miliardy Kč, výnosy z dluhopisů a investic překročily plán o 30 % a kumulativní čtvrtletní zisk před zdaněním ve výši 33,2 milionů Kč je přeplněním plánu zisku o 21 %. Hlavními pilíři ryze české banky, která letos oslaví dvacet pět let od svého založení, jsou i nadále oblast financování nemovitostí a developerských projektů a dlouhodobé nadstandardní zhodnocení finančních prostředků v rámci spořicích a vkladových účtů.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

whistleblowing

Investice do vhodného oznamovacího systému ušetří firmě peníze

Česká republika měla do našeho právního řádu včlenit pravidla chránící oznamovatele protiprávního jednání (whistleblowery) do prosince roku 2021. Předchozí vládě se však včasná transpozice evropské směrnice nepodařila, nový návrh je však již na světě. Řada poradenských společností je připravena firmám pomoci s plněním nových povinností.  

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

21. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.