CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

21. 10. 2021

0 komentářů

TOP TŘI AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI DLE IMPERIUM FINANCE

 

Společnost Imperium Finance identifikovala tři největší investiční příležitosti pro nejbližší období. Vybírala z dluhopisů, ETF (Exchange traded funds) a akcií. Aktuálně vidí velký potenciál v energetice, v oblasti kryptoměn či výroby vakcín. Jmenovitě jde o investice do dluhopisů společnosti PG&E Company, ETF Elwood Global Blockchain (BCHN) a akcií společnosti Novavax. 

Loading 

DLUHOPIS

Kalifornská společnost PG&E Company je největším dodavatelem elektřiny a plynu v USA. Celkem dodává energie 16 milionům klientů. Tři čtvrtiny tržeb společnosti tvoří divize přenosu a výroby elektřiny. Zbývajících 25 % tvoří divize distribuce a skladování plynu.

PG&E Company vlastní 170 000 km kabelů v rámci nízkonapěťové přenosové soustavy a 30 000 km v rámci vysokonapěťové přenosové soustavy. Celkový instalovaný výkon je 7 700 MW a v portfoliu společnosti je celkem 135 elektráren (jaderné, fosilní, vodní i solární).

„Dluhopis PG&E Company patří do portfolia Guardian, který je dolarovou alternativou ke spořícímu účtu. Díky vysokým kupónům poskytuje výnos okolo 5 %,“ říká jednatel společnosti Imperium Finance Václav Kosáček a dodává: „Výběr deseti silných společností v portfoliu Guardianu dramaticky omezuje riziko a díky likviditě těchto instrumentů je možné mít peníze prakticky ihned k dispozici. Jedná se tak o velmi dobré zajištění pravidelného a relativně vysokého cash-flow bez investice té nejcennější komodity – času. S ohledem na budoucí vývoj úrokových sazeb je dlouhá splatnost, a také možnost úroky skládat, nespornou výhodou.“

REKLAMA

EXCHANGE TRADED FUND (ETF) 

Elwood Global Blockchain (BCHN) je ETF koncentrující společnosti, které se zabývají jak implementací blockchainu do reálného světa, tak i přímo těžbou kryptoměn. Jedná se tak o velmi inteligentní, asymetrickou investici pro ty, kteří věří v konečný úspěch blockchainu a kryptoměn jako takových.

„Dnes už je jasné, že blockchainová technologie s námi v budoucnu zůstane a bude implementována v mnoha oblastech byznysu. Jedná se o naprosto revoluční technologii a kryptoměny jsou jejím důsledkem. Pokud bych si dnes měl vsadit na to, zda krypytoměny zůstanou nebo zmizí, vybral bych si první variantu,“ uvádí Václav Kosáček.

AKCIE

REKLAMA

Novavax je dle všech dostupných informací vlastníkem nejbezpečnější a nejefektivnější vakcíny proti nemoci covid 19. Společnost si v tomto roce prošla problémy s výrobou, které by však již měly být odstraněny. Celkově by měla disponovat v příštím roce kapacitou pro výrobu 2 miliard dávek. Novavax má také dle výsledků 3. fáze testování nejlepší vakcínu na malárii a „klasickou“ chřipku.

Pokud se Novavaxu podaří zajistit pravidelný roční odběr alespoň jedné miliardy dávek jejich vakcín, jsou akcie společnosti z dnešního pohledu dramaticky podhodnocené. V případě produkce dvou miliard dávek se akcie v příštích letech zněkolikanásobí. Je však potřeba si hlídat konkurenci, protože stejně jako Novavax dnes předčí ostatní výrobce vakcín, může jí v budoucnu potkat opačný osud,“ uzavíráVáclav Kosáček.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023

Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

21. 02. 2024

Investice do rezidenčních nemovitostí v Česku

Vstup do světa investic v oblasti rezidenčních nemovitostí v Česku vyžaduje pečlivou analýzu aktuálních trendů a dat. UniCredit Bank představila data, která reflektují čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměrných úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů. Tento ukazatel stoupl na minus 2,83 procenta, což signalizuje, že investice […]

Text: Filip Kučera

15. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *