CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

09. 12. 2010

18 komentářů

Tisková zpráva AFIZ a USF ČR k odstoupení společnosti Fincentrum z AFIZ

 


 

Představenstvo AFIZ na svém zasedání jednoznačně toto rozhodnutí přivítalo, neboť způsob působení této společnosti na trhu finančního poradenství se dlouhodobě vymyká principům uznávaným ostatními subjekty trhu. AFIZ se snažila tuto situaci opakovaně řešit a působit na společnost Fincentrum, a.s.

Jsem přesvědčena, že právě tlak AFIZ na upuštění od nestandardních postupů zejména v náboru spolupracovníků byl skutečným důvodem pro rozhodnutí Fincentra,“ komentuje rozhodnutí Marta Gellová, generální sekretář AFIZ.a generální sekretář FECIF.

Unie USF ČR samotné rozhodnutí společnosti Fincentrum o vystoupení z AFIZ nebude komentovat, protože to považuje za interní záležitost této asociace a jejích členů,“ říká předseda představenstva USF ČR Igor Bielik. Dále však k tomu poznamenává: „Snaha o zlepšování standardů na trhu finančního poradenství byla a je vždy vítána. Každý z nás k tomu ale nejlépe přispěje tím, že začne především sám u sebe“.

Jiří Šindelář, výkonný ředitel USF ČR říká, že „tato situace nepochybně vytváří prostor pro opětovné nastartování procesu konvergence obou sdružení, neboť právě členství Fincentra a jeho způsob působení na trhu v AFIZ bylo jednou z jeho zásadních překážek“.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 18 komentářů

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • LK

  9 prosince, 2010

  Kdyz byli aktivity Fincetra na skodu AFIZu, proc jste ho zvolili za na celo asociace?

  Odpovědět

 • T.

  9 prosince, 2010

  je to jednoduché. předsednictví se automaticky každý rok točí a bylo již rok předem jasné, kdo bude vést, kdo je na řadě a také kdo bude vést v novém roce bylo a je jasné.

  Odpovědět

 • LK

  9 prosince, 2010

  To neni pravda, prece pan Poliak ze ZFP byl predseda nekolik let. Vi nekdo kdo byli jednotlivi predsedove?

  Odpovědět

 • Predseda

  9 prosince, 2010

  Vladko Poliak byl predseda asi 2005-2008

  Odpovědět

 • Karel

  9 prosince, 2010

  točí se to právě po skončení mandátu V. Poliaka, pak byl Klaban, Stuchlík,..oba na rok. Tak teď přijde na řadu Partners, a kdo ví jak to bude dál, když už hned mluví o možných námluvách na sloučení…Třeba bude Prouza zimní král.. 🙂

  Odpovědět

 • Kimono

  9 prosince, 2010

  Pan Nejedlý měl pravdu. „klasická byrokratická instituce, bez jakéhokoli výsledku a bez plnění svého původního poslání“. Kdo bude přeceda v roce 2100????

  Odpovědět

 • H.

  9 prosince, 2010

  tak to měli zkusit změnit. o nic takového se nepokusili – jen rok vypisovali a dělali si PR, jak jsou předsedové, v ničem nepřispěli, nic neposunuli a ani to nezkusili a pak všechny podrazili a to chvíli před připravenou valnou hromadou. a ještě si vymýšlejí tyhle hlouposti. a nyní prostě nemají peníze na příspěvek do rozpočtu a nechtějí se mediálně nechat omezovat.

  Odpovědět

 • Radek

  9 prosince, 2010

  „nechtějí se mediálně nechat omezovat“
  – tak to se nedivím, jestli jim chtěli nasadit cenzuru, tak to bych byl taky proti

  Odpovědět

 • H.

  9 prosince, 2010

  to není cenzura. nechat se omezovat v neslušném chování a v kopání do ostatních je problém? navzájem se v médiích nepomlouvat, nepoužívat názvy jiných firem atd atd. prostě vše kvůli čemu jsou poradenské a zprostředkovatelské společnosti přes svoji velikost považovány za směšné. v jiných oborech takto otevřené osočování a pomlouvání v médiích nevidím.

  v 99% případů jde jen o pomluvy a nikoliv relevantních super důležité informace.

  Odpovědět

 • Radek

  10 prosince, 2010

  „navzájem se v médiích nepomlouvat, nepoužívat názvy jiných firem atd atd.“
  – můžete být konkrétnější? Nějak jsem si nevšiml, že by Fincentrum v poslední době (tak půl roku určitě, možná rok, možná i dýl, ale neručím za svou paměť) někoho pomlouvalo… Díky.

  Odpovědět

 • VUML

  11 prosince, 2010

  Pane H., asi jste mladší, ale přesto mluvíte jako kovaný komunista. Ti taky chtěli v médiích omezit „neslušnost“ a psát jako nový socialistický člověk. Jak to vypadalo ve skutečnosti všichni víme.

  Odpovědět

 • Martin Nejedlý, Fincentrum

  9 prosince, 2010

  Marto, pravděpodobně jsi z našeho rozhodnutí osobně zklamaná, ale to neznamená, že můžeš na naši adresu lhát. Tvé přesvědčení je naprosto liché. Jaký tlak? Afiz neumí tlačit na nikoho a řešit nic. Občas jste zmínili, že by se nemělo přetahovat, my řekli, že to je blbost a tím to vždy skončilo. Důvod je jasný a jsou dva. V Afizu jsou pouze dvě poradenské firmy a za vložené peníze Afiz nepřináší ani zdaleka adekvátní hodnotu. Je to klasická byrokratická instituce, bez jakéhokoli výsledku a bez plnění svého původního poslání. Vzhledem k pověsti českého finančního poradenství/zprostředkování je pro nás čest, že se vymykáme principům uznávaným subjekty trhu jako je Kapitol, ZFP či Partners. Hodně štěstí, zprostředkovatelský AFIZe!

  Odpovědět

 • T.

  9 prosince, 2010

  :)))) hodně štěstí „poradenské“ fincentrum v čele s největšími gaunery interních sítí pojišťováků a stavebkářů a zfpáků. 🙂

  to stále nevysvětluje, proč jste to udělali hodinu před valnou hromadou.

  Odpovědět

 • Karel

  9 prosince, 2010

  pane Nejdelý, myslím, že hodit Afiz do koše je ukázka nevyzrálosti a možná přezíravosti jak Vás, tak i pana Stuchlíka. Nepochybně jste to udělali s vědomím věcí příštích, tedy jde o začátek něčeho, o čemž budete mít informace právě vy dva. Důvody ve vaší zprávě jsou bláboly, zástupné a vymyšlené argumenty. Používat Štorka, to je podle mě typická ukázka. Afiz v tom udělal maximum, skončil on, dostal nevyšší možnou sankci, skončilo OVB, na víc nemá pravomoce.. v tom spíš se ptejte ČNB a státu, co pro to udělal… Spíš řekněte, co jste jak FC udělali jako významný člen afizu – kdo to jako dělá – pomlouváte afiz – a vlastně jste to byli vy – tak to jste neplnili roli, kterou jste si dali – takže se bavíte taky o sobě, ne? Řekněte, co jste navrhli, a ostatní vás nepodpořili, to by mě zajímalo, to by dávalo vašim argumentům za pravdu. Pracuji pro FC, ale tohle – způsob, argumentace, a výmluvy jsem nečekal a překvapilo mě to. Přemýšlím spíš o tom, že půjdu.. Navíc neustálé vymýšlení speciálních podmínek, tu pro toho, tady pro jiného, ale ti co dělají dlouhodobě a dobře nedostanou nic navíc…a spíš platí těm, které naháníte z trhu, a sem tam se to nepovede a dělají průsery… o to fakt moc nestojím a vadí mi to a myslím, že i řadě mých kolegů ve FC, kteří tu nejsou rok a nepřišli s bonusem… Na ten bonus jim děláme my a nám nedáte nic navíc – je tohle fér?

  Sorry, že jsem to dal ven veřejně, ale tohle byla poslední kapka…

  Odpovědět

 • diz

  9 prosince, 2010

  A to Karle, ještě nevíte že prohlášení Stuchlíka o členství Fincentra ve FECIF je další ze série jeho bohapustých a nestoudných lží – Fincentrum nikdy nebylo a není členem FECIF!

  Odpovědět

 • Zdeněk Belza

  10 prosince, 2010

  jak humorné…..právě, že inteligentní člověk má schopnost přemýšlet

  http://www.fecif.org/html/members_corporate.html

  Odpovědět

 • Logik

  13 prosince, 2010

  Děkujeme za odkaz na stránky. Bohužel, Fincentrum tam nikde není a potvrzujete pouze to, že Váš předřečník má pravdu :-))))))

  Odpovědět

 • diz

  9 prosince, 2010

  A návrh na odvolání Stuchlíka z postu předsedy AFIZ nepovažujete za tlak na umravnění? Bohužel to tenkrát ustál vyhrožováním okamžitým odchodem Fincentra z AFIZ. Nakonec jste stejně odešli to dokazuje že každý vyděrač má okamžitě dostat po papuli a ne mu ustupovat!

  Odpovědět