CZK/€ 24.550 -0,57%

CZK/$ 25.181 -1,03%

CZK/£ 27.816 +0,78%

CZK/CHF 25.676 -0,81%

12. 08. 2022

0 komentářů

Tesla rozděluje své akcie v poměru 3:1

 

Vzhledem k ceně akcií společnosti Tesla, bude nákup akcií do konce měsíce pro drobné investory dostupnější. Společnost se rozhodla pro rozdělení v poměru 3:1, které bylo schváleno na výroční schůzi akcionářů automobilky. Bude tento krok pro Teslu přínosem a budou její akcie důvodem k investici? 

Co znamená rozdělení akcií?

Nenechme se mýlit, rozdělení akcií nemění hodnotu akcií, ale může způsobit zvýšení jejich ceny, což však není pravidlem.Pro společnosti však znamená zvýšení likvidity, a proto je tento typ rozdělení akcií akcionáři více či méně podporován. Zejména technologické společnosti, které v posledních letech zaznamenaly prudký vzestup a cena jejich akcií rychle rostla, volí tento způsob zpřístupnění obchodování s relativně drahými akciemi menším obchodníkům. Rozdělení akcií také zvyšuje počet akcií v oběhu a zároveň snižuje cenu každé akcie.

Výsledky společnosti Tesla

Během července jsme u společnosti Tesla zaznamenali vynikající výsledky. Ta ve druhém čtvrtletí navzdory omezením v Číně téměř zdvojnásobila svůj zisk. V tomto období vzrostl čistý zisk z 1,14 miliardy dolarů na 2,26 miliardy dolarů. Tržby se meziročně zvýšily o 41,6 % na 16,93 miliardy dolarů z 11,96 miliardy dolarů. Je však třeba poznamenat, že pokud se podíváme na mezičtvrtletní srovnání, zisk se snížil z 3,3 mld. Tesla se musela potýkat s komplikacemi, které vznikly v dodavatelském řetězci, a s přerušením výroby.

Odprodej akcií

REKLAMA

Podle posledních informací Elon Musk prodal 7,92 milionu akcií Tesly v hodnotě přibližně 6,88 miliardy dolarů. Původní Muskův plán na základě jeho vyjádření byl, že už žádné akcie automobilky prodávat nebude. Zde je vidět, že generální ředitel bude muset pravděpodobně dodržet dohodu s Twitterem a společnost odkoupit, což je důvod, proč prodal část svých akcií Tesly.

Výkonnost akcií společnosti Tesla za posledních 5 let. (zdroj: Investing)

Akcie společnosti po oznámení rozdělení klesly o zhruba 6 %, za poslední týden je pokles 7 %, navíc nikdo neví, jak přesně dopadne spor Musk vs. Twitter.  V tuto chvíli je nákup poměrně riskantním rozhodnutím, ale uvidíme, co přinese další vývoj v Tesle a kolem osobnosti Elona Muska. Pokud jste se již v minulosti rozhodli „věřit v Teslu“, budete mít jako investor i po rozdělení akcií stejnou peněžní hodnotu svého podílu. Jediný rozdíl bude v tom, že budete vlastnit více akcií. Pokud hledáte další podobné společnosti, které v nedávné době přistoupily k rozdělení akcií, pak se zaměřte na technologické giganty Alphabet a Amazon.

Lucía Žárská, analytička společnosti ProfitLevel

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bude „zelenější“ kryptoměna přístupnější?

Kryptoměny jsou často kritizovány pro svou „těžbu“ jako neekologické. Ethereum však po největší úpravě v jeho historii začalo fungovat na jiném systému, který energetickou náročnost snižuje. Může tak přinést další možnosti i přilákat nové investory.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Piaxabay.com

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.