CZK/€ 24.550 -0,57%

CZK/$ 25.181 -1,03%

CZK/£ 27.816 +0,78%

CZK/CHF 25.676 -0,81%

22. 09. 2022

0 komentářů

Termínovaný vklad zhodnotí vaše úspory o více než 6 % ročně

 

Peníze, o nichž víte, že je nebudete nějakou dobu potřebovat, se vám mohou i v dnešní době dobře zhodnotit. Třeba na termínovaném vkladu, jehož roční úročení už přesahuje 6 %. Například NEY spořitelní družstvo nyní nabízí termínovaný vklad s úročením až 6,25 % p. a. 

Termínovaný vklad je spolu se spořicím účtem jedním ze základních finančních produktů, které umožňují snadné uložení a zároveň dobré zhodnocení volných financí. Je to ideální nástroj pro konzervativní střadatele, kteří nechtějí nést vyšší riziko poklesu hodnoty investice. Termínovaných vkladů ale mohou využívat i zkušenější investoři jako konzervativní složku svého portfolia.

Velkou přidanou hodnotou termínovaných vkladů je bezpečnost vkladu – úroková sazba je obvykle garantována po celou sjednanou dobu trvání. Přesně proto víte, o jakou částku se vám vložené peníze zhodnotí. Podobně jako vklady na běžných účtech jsou i termínované vklady pojištěné do výše 100 000 EUR.

Ideální doba spoření je jeden rok

Na rozdíl od běžného spořicího účtu nabízejí termínované vklady lepší zhodnocení. Peníze ale musíte mít na účtu termínovaného vkladu uložené po celou smluvenou dobu. Ta může být různě dlouhá, například NEY spořitelní družstvo nabízí termínované vklady s délkou od 3 měsíců do 10 let.

Úročení termínovaného vkladu je závislé pouze na délce trvání vkladu. Nejlepšího zhodnocení dosáhnete u termínovaného vkladu na jeden rok. V takovém případě se dostanete na roční úrokovou sazbu 6,25 %. Úrokovou sazbu NEY spořitelní družstvo garantuje po celou dobu trvání vkladu.

„Díky nízké minimální požadované výši vkladu může termínovaný vklad využívat téměř kdokoli, kdo má volné finanční prostředky a chce je zhodnotit. Nejlepší zhodnocení nabízíme na vkladech s dobou spoření jeden rok, velmi dobře se ale u nás zhodnotí i půlroční termínovaný klad,“ popisuje výhody tohoto typu spoření Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva. A doplňuje, že do termínovaného vkladu je možné vložit částky od 20 000 Kč.

REKLAMA

Termínovaný vklad z principu není možné ukončit předčasně. V případě žádosti klienta o předčasný výběr vkladu a se souhlasem NEY spořitelního družstva lze termínovaný vklad předčasně ukončit jedině po úhradě poplatku a po snížení úrokového zhodnocení, které bude odpovídat skutečné délce trvání vkladu.

Pro koho je termínovaný vklad vhodný

Termínovaný vklad je bezpečný a ze zákona pojištěný. Jedná se tedy o ideální nástroj pro konzervativní střadatele, kteří nechtějí nést vyšší riziko poklesu hodnoty investice a své volné peníze investovat třeba do akcií. V případě spořitelního družstva je také nutné dle zákona vložit do družstva základní členský vklad ve výši 1 000 Kč a další členský vklad. Tyto dva vklady ve svém součtu musejí představovat 1/10 celkové výše termínovaného vkladu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Varování pro vládu – roste problém s financováním státu

České veřejné finance se nacházejí ve významné nerovnováze, která vznikla kombinací fiskálně nerozvážných kroků učiněných zejména v posledních dvou letech a dlouhodobého neřešení budoucích dopadů demografického vývoje. Ve srovnání s loňským rokem došlo v projekcích vývoje zadlužení jen k drobným zlepšením, klíčové závěry Národní rozpočtové rady (NRR) se tak nemění – pokud […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.