CZK/€ 24.670 +0,08%

CZK/$ 23.067 -0,29%

CZK/£ 29.002 +0,34%

CZK/CHF 23.990 -0,06%

06. 09. 2019

0 komentářů

Světové investiční banky vykazují nejnižší příjmy od roku 2006

 

Dvanáct největších evropských a amerických investičních bank zaznamenalo v prvním pololetí meziroční propad příjmů o 11 %. Jejich příjmy se propadly na 76,8 miliardy dolarů. Informovala o tom agentura Reuters. 

Mezi největší investiční banky patří například Goldman Sachs, Société Générale nebo německá Deutsche Bank. Právě Deutsche Bank prochází  rozsáhlou restrukturalizací, v rámci které ruší svou akciovou divizi. Není proto náhodou, že k největšímu poklesu došlo v obchodování s akciemi.

Po finanční krizi z roku 2008 mnoho bank utlumilo svou investiční činnost. Uvedený stav je podle Financial Times jen pokračováním dlouhodobého poklesu. V současné době navíc banky čelí dalším nejistotám v souvislosti s brexitem a obchodní válkou.

Problémy bankám způsobují i nízké úrokové sazby. Z důvodu klesající ziskovosti a tlaku investorů se mnoho bank uchyluje k hromadnému propouštění. Celkem se mají dle průzkumu agentury Bloomberg banky letos rozloučit se 43 tisíci pracovníků. Propouštění plánují Deutsche Bank, Barclays, HSBC, UniCredit a Banco Santander.

Zdroj: iDNES.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.