Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Start-up vyvinul AI ke zpracování dokumentů. Od investorů získal 80 milionů

Český start-up Rossum vyvinul systém, který využívá prvky umělé inteligence pro zpracování faktur. Skupina investorů poskytla Rossumu 80 milionů korun.

„Podstatou naší technologie je takzvané kognitivní vytěžování dat. To funguje úplně jinak než tradiční technologie na trhu, kde se typicky setkáte s nutností ručně vytvářet šablony a pravidla pro jednotlivá pole. My jsme vyvinuli neuronové sítě, které napodobují způsob, jakým hledá informace v dokumentu člověk. Nezáleží jim na konkrétní šabloně dokladu a místo ručního nastavování se samy učí z příkladů,“ uvedl před časem pro server Lupa.cz jeden ze zakladatelů Rossumu Petr Baudiš.

„Rossum je zřejmě nejrychleji se učící firma, kterou jsme kdy pomáhali budovat. Zájem o jejich produkt a koncept řešení od velkých firem z celého světa potvrzuje, že i z Prahy se dá vytvořit mimořádná technologie s globálním potenciálem,“ řekl Tomáš Matějček z investiční skupiny Milton.

Mezi současnými investory byl například bývalý viceprezident Twitteru, který investoval i do Airbnb a Pinterestu. Systém Rossumu používá mimo jiných Kofola, Staropramen, Douglas, Rohlík.cz, EY a Twisto.

Zdroj: iHNED.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.