Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Spor SOS versus mBank a GE Money Bank

Banky Luboš Svačina 23.05.2008 | 17:26 1 Komentář

Sdružení obrany spotřebitelů se začalo zabývat stížnostmi klientů – cizinců na diskriminační přístup mBank a GE Money Bank. mBank se proti tomuto nařčení ohradila.

Sdružení obrany spotřebitelů provedlo na základě oznámení klientů svůj vlastní výzkum mezi českými bankami. Přičemž se zaměřila na případnou diskriminaci cizinců při pořizování standardních bankovních služeb.

"Z výsledků průzkumu vyplývá, že společnost mBank neumožňuje zřídit běžný účet cizincům. Cizím státním příslušníkům je také upírána možnost čerpání půjčky, konkrétně u GE Money Bank. Chování těchto dvou společností spatřuje SOS jako diskriminační, jelikož jiné bankovní domy tyto služby cizincům nabízejí," uvádí Sdružení obrany spotřebitelů.

mBank se proti nařčení velmi výrazně ohradila a tvrzení SOS považuje za nepravdivé. V tiskové zprávě je mimo jiné uvedeno: "Důrazně se ohrazujeme proti dnešnímu tvrzení SOS, které tvrdí, že mBank diskriminuje všechny cizince při otvírání účtu. Toto tvrzení se nezakládá na pravdivých informacích. Od počátku aktivního poskytování služeb mBank využívají její služby už řádově stovky cizinců – českých daňových rezidentů. Současně je od spuštění banky na webu mBank (http://www.mbank.cz/mkonto/mkonto-zalozit.html) jasně uvedeno: Podmínkou pro
otevření účtu je dosažení 18 let a v případě cizinců trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR (doložitelný příslušným dokladem od Cizinecké policie, který obsahuje přidělené rodné číslo cizince). mBank proto nezachází se spotřebiteli dvojím způsobem, a už vůbec je nediskriminuje na základě státního občanství klienta."


Jaká je vaše zkušenost?

Zdroj: Tisková zpráva Sdružení obrany spotřebitele, Tisková zpráva mBank

Jeden komentář: “Spor SOS versus mBank a GE Money Bank”

  1. Petr Šafránek napsal:

    Myslím, že druhá největší německá banka – Commerzbank nemá ani něco takového zapotřebí, takovým způsobem by si zbytečně uškodila a pokazila renomé.

    Já jsem např. s Commerzbank jako emitentem při obchodování naprosto spokojený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.