Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Společnostem Petra Kellnera se daří: Home Credit se ziskem 6,5 mld. Kč a Air Bank 605 mil. Kč

07.03.2018 | 15:56 0 Komentářů

Zisk společnosti Home Credit nejvíce táhnou obchody v Číně. I díky nim dosáhla úvěrová skupina zisku 6,5 mld. Kč. Zato Air Bank působí pouze v Česku. I tak hospodaří se ziskem 605 mil. Kč.

Home Credit poskytl v roce 2017 úvěry v celkovém objemu 20,693 mld. EUR, což představuje meziroční nárůst téměř o 80 %. Největší podíl má Čína s 13 mld. EUR. Jiné asijské země ale zaznamenaly i trojciferný nárůst objemu úvěrů: Indie na 864 mil. EUR (+216 %), Indonésie na 352 mil. EUR (+216 %)  či Filipíny na 338 mil. EUR (+220 %).

„V uplynulém roce se nám podařilo posílit naše pozice a tržní podíly všude, kde podnikáme. Těžili jsme z růstu asijských trhů, ale také ze synergií vyplývajících z rozsahu našeho podnikání. Rusko, Kazachstán a Vietnam si po celý rok vedly velmi dobře a dosáhly vynikajícího růstu obchodů i ziskovosti,“ uvedl k výsledkům Home Credit Jiři Šmejc, generální ředitel skupiny.

Air Bank působí v Česku. I tak dosáhla zisku 605 mil. EUR a počet klientů jí narostl na téměř 600 tisíc. „V zisku jsme už čtvrtý rok v řadě. Stále se nám daří zvyšovat nejen počet klientů, ale také to, jak nás jako banku využívají. A to je pro nás velmi důležité. Je to totiž důkaz toho, že svou práci děláme dobře. Jsme banka, která má ambici, aby ji měli lidé rádi, a pokud klienti používají naše služby stále častěji, tak se nám tuto ambici daří naplňovat,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Zdroj: iDNES.cz, tisková zpráva Air Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.