CZK/€ 24.885 +0,48%

CZK/$ 23.151 +0,16%

CZK/£ 29.465 +0,56%

CZK/CHF 26.179 +0,52%

24. 05. 2010

5 komentářů

Společnost OVB dnes v Liberci představila unikátní vzdělávací projekt pro žáky základních škol

 


 

Náplní unikátního projektu jsou nejen přednášky, výukové podklady a materiály, následné testy, ale také internetové aplikace, které vhodnou formou doplňují a motivují posluchače. Především jde o interaktivní hru založenou na principu oblíbených strategických simulátorů. „Hráč je v roli rodinného "manažera" a řídí čtyřčlennou rodinu v jejich domečku tak, aby ekonomicky vyšla s platem a zároveň byli všichni šťastní. Cílem je uspořit během šesti měsíců na jednu ze tří dovolených,“ představuje ve stručnosti tuto inovativní novinku člen představenstva společnosti OVB Allfinanz a.s. Michal Knapp. Součástí on-line aplikací projektu je ale také znalostní test ve formě komiksu, který může učitelům pomoci v hodnocení toho, jak žák v projektu uspěl. „Na tvorbě projektu finančního vzdělávání žáků základních škol participovali nejen praktici z řad společnosti OVB, ale i odborníci z dalších společností a pedagogičtí pracovníci. Naše uvědomění si společenské odpovědnosti na trhu v České republice je velmi silné, chápeme ji jako jednu z našich nejdůležitějších hodnot a také závazek chovat se v rámci našeho podnikání odpovědně. Proto jsme se aktivně zapojili do zvyšování finanční gramotnosti obyvatel, jejíž součástí je i projekt finančního vzdělávání žáků základních škol. Naši vizi sociální odpovědnosti naplňují ale i další projekty, které podporujeme: soutěž Zlatá koruna, první proklientský rating retailových bank OVB Vstřícná banka nebo spolupráce s Czech CFA Society.“ uvádí Michal Knapp.

Jak věřím, ekonomicky a finančně vzdělaní obyvatelé jsou budoucností a je potřeba předávat základy tohoto vzdělání již od základní školy. Projekt svou interaktivitou a moderním přístupem zároveň splňuje požadavky současných žáků, a proto, jak věřím, bude úspěšný nejen na území Liberce, ale v celé České republice,“ řekl u příležitosti představení projektu primátor Liberce, sám studovaný ekonom, Jiří Kittner. Jak dále uvedl, nedávná ekonomická krize ukázala potřebu finančně vzdělaných občanů této země, kteří jsou schopni se na základě znalostí v krizových situací zodpovědně rozhodnout, jak se svými penězi naložit.

Projekt je koncipován jako bezplatná a nekomerční spolupráce soukromého sektoru – společnosti OVB Allfinanz a.s., a základních škol, jejichž zřizovatelem je město. Na žáky do projektu zapojené nebude působit žádná reklama, přednášející budou v tomto ohledu neutrální. Celá aktivita je pro žáky koncipována anonymně – netřeba se tedy obávat jakéhokoli zneužití osobních dat žáků,“ doplňuje Michal Knapp, člen představenstva společnosti OVB Allfinanz, a.s. „Cílem projektu je naučit děti nést zodpovědnost za vlastní rozhodnutí v oblasti financí, což je, jak pevně věřím, velmi důležité,“ uzavírá primátor Kittner.

Loading

Vstoupit do diskuze 5 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • učitel

  24 května, 2010

  Myšlenka je to dobrá, ale se stigmatem ŠTORKA, jde o pochyby a pachuť z celého projektu. Zcela jistě nejednoho člověka z branže napadne, jak může společnost, která si neporadí se svým superdarebákem, dělat něco tak ušlechtilého nezjištně?

  Odpovědět

 • bývalý poradce

  25 května, 2010

  Naprosto souhlasím. Po přečtení mě napadlo totéž. Firma, která nemá sama žádný vzdělávací systém! Jedou na principu urob si na koleně sám – A JE TO. Co chtějí proboha předávat? Mají dělat sami co se sebou. Štork je výborná vizitka. Výsměch. Ví tohle primátor Liberce? Kolik asi dostal ?

  Odpovědět

 • bývalý OVBák

  28 srpna, 2010

  spíše jde o to vychovávat další budoucí ovečky a odběratele investiček (Profi Invest apod.). Není nad verbování budoucích bouchačů posvěcené státními orgány.

  Odpovědět

 • Anonym

  25 května, 2010

  snažit se o likvidaci odborníků ve školství MLM samozvanci, bez odborného vzdělání, bez kvalifikace, cpát se pod záštitou čeho vlastně do školství, do oblbování žáků ZŠ.

  Kdy tyto evidentní sociopatické snyhy a útoky na naše děti skončí ? A co na to státní orgány ?

  Proč samospráva raději neřeši to, na co je určená ? Na co jsou poslanci v konkrétním městě ?

  Odpovědět

 • Kalous U.

  28 srpna, 2010

  To jsem jaksi nezaznamenal, že OVB má takovéto aktivity. Docela průšvih, když má děti učit jeden z největších prodejců na trhu, navíc s opravdu „dobrým“ jménem již po dlouhé roky.
  Nebo snad ještě někdo, kromě zblblých oveček, věří, že dělají finanční poradenství?! Pan primátor je asi také trochu neznalý a neinformovaný.

  Odpovědět