Neděle 05. prosince. Svátek má Jitka.

Společnost FIXED.zone odstartovala IPO, úpisem akcií chce získat 40 až 50 milionů Kč

Český akciový trh obohatila další emise. Dnešním dnem odstartovala veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti FIXED.zone, která potrvá až do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi tohoto předního výrobce a distributora příslušenství pro mobilní zařízení bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Zároveň s odstartováním IPO se emitent představil investorům v rámci Start Day na BCPP.

„Na tento okamžik jsme se dlouho připravovali. Je to v historii naší společnosti zlomový okamžik a věřím, že se nám podaří získat potřebný kapitál k tomu, abychom mohli dále růst a stát se evropským lídrem v oblasti všeho, co patří k mobilním telefonům, tabletům a nositelné elektronice,“ uvedl Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

V nabídce je celkem 222 tisíc kusů, což je přibližně desetina emitovaných akcií společnosti FIXED.zone. Cenové rozpětí se v rámci veřejné nabídky pohybuje od 180 do 222 Kč za jednu akcii. Společnost plánuje v rámci IPO získat kapitál v objemu 40 až 50 milionů Kč.

Akcie v rámci veřejné nabídky bude možné získat pouze prostřednictvím některého ze členů Burzy cenných papírů Praha. Jejich seznam je k dispozici na stránkách pražské burzy – www.pse.cz. Podmínkou je otevřený účet vlastníka zaknihovaných cenných papírů u svého účastníka Centrálního depozitáře, v naprosté většině se jedná o stejnou společnost, přes kterou investor zadává objednávku ke koupi akcií.

Českobudějovická společnost vyvíjí a vyrábí nabíječky, držáky, pouzdra a další příslušenství k telefonům a tabletům, které je chrání, nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder na elektroniku. Její vlajkovou lodí je právě oblíbená značka FIXED. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí.

Prospekt emitenta, prezentaci pro investory a další dokumenty FIXED.zone naleznete na tomto odkazu – https://www.fixed.zone/fixed-for-investors/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.