CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

19. 10. 2021

0 komentářů

Společnost FIXED.zone odstartovala IPO, úpisem akcií chce získat 40 až 50 milionů Kč

 

Český akciový trh obohatila další emise. Dnešním dnem odstartovala veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti FIXED.zone, která potrvá až do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi tohoto předního výrobce a distributora příslušenství pro mobilní zařízení bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Zároveň s odstartováním IPO se emitent představil investorům v rámci Start Day na BCPP.

Loading 

„Na tento okamžik jsme se dlouho připravovali. Je to v historii naší společnosti zlomový okamžik a věřím, že se nám podaří získat potřebný kapitál k tomu, abychom mohli dále růst a stát se evropským lídrem v oblasti všeho, co patří k mobilním telefonům, tabletům a nositelné elektronice,“ uvedl Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

V nabídce je celkem 222 tisíc kusů, což je přibližně desetina emitovaných akcií společnosti FIXED.zone. Cenové rozpětí se v rámci veřejné nabídky pohybuje od 180 do 222 Kč za jednu akcii. Společnost plánuje v rámci IPO získat kapitál v objemu 40 až 50 milionů Kč.

Akcie v rámci veřejné nabídky bude možné získat pouze prostřednictvím některého ze členů Burzy cenných papírů Praha. Jejich seznam je k dispozici na stránkách pražské burzy – www.pse.cz. Podmínkou je otevřený účet vlastníka zaknihovaných cenných papírů u svého účastníka Centrálního depozitáře, v naprosté většině se jedná o stejnou společnost, přes kterou investor zadává objednávku ke koupi akcií.

Českobudějovická společnost vyvíjí a vyrábí nabíječky, držáky, pouzdra a další příslušenství k telefonům a tabletům, které je chrání, nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder na elektroniku. Její vlajkovou lodí je právě oblíbená značka FIXED. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí.

REKLAMA

Prospekt emitenta, prezentaci pro investory a další dokumenty FIXED.zone naleznete na tomto odkazu – https://www.fixed.zone/fixed-for-investors/.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *