Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Soudní jednání se společností Finpomoc.cz odročeno

Banky Luboš Svačina 31.03.2008 | 11:48 0 Komentářů

Soudní jednání SOS – Sdružení obrany spotřebitelů proti úvěrové společnosti Finpomoc.cz, jehož předmětem je oprávněnost praxe sjednávání rozhodčích doložek, bylo odročeno na 9. června 2008.

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) se na základě stížností spotřebitelů domáhá o července loňského roku na společnosti Finpomoc.cz, aby se zdrželo protiprávního jednání, zejména praxi sjednávání rozhodčích doložek v rámci úvěrových smluv a řadu smluvních ustanovení, podle názoru SOS pro spotřebitele nepřiměřených.

Stížnosti klientů souviseli především s postupem společnosti Finpomoc.cz v případě, kdy se dostali do rozporu s úvěrovou smlouvou (nejčastěji se jednalo o drobné prodlení se splacením některé splátky – např. na zaplacení hned té první měl klient přibližně 3 dny). Finpomoc.cz je často okamžitě sankcionovala vysokými smluvními pokutami.

Soudní jednání bylo odročeno, a to zejména pro nedostatek času, který byl třeba pro rozsáhlejší dokazování. Sdružení obrany spotřebitelů předkládá řadu důkazů k tomu, že praxe sjednávání rozhodčích doložek ve spotřebitelských smlouvách může být protiprávní a v mnohých evropských zemích je zakázaná. SOS dále zpochybňuje nestrannost a nepodjatost rozhodčího řízení a také ostatní napadená ustanovení úvěrových smluv této společnosti.

Společnost Finpomoc.cz argumenty SOS kategoricky odmítá. Na SOS podala trestní oznámení pro podezření z pomluvy a jiných trestných činů. Stejně postupovala také u části klientů, kteří proti společnosti veřejně vystoupili.

Zdroj: Tisková zpráva SOS – Sdružení ochrany spotřebitelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.