CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

07. 02. 2008

0 komentářů

Société Générale vydá nové akcie

 


 

Banka ale bude muset akcie nabídnout s výraznou slevou, kterou podle agentury Reuters požadují manažeři investičních společností a velkých fondů, kteří patří k hlavním akcionářům banky a zřejmě jí poskytnou i čerstvý kapitál. Požadovaná sleva podle některých zdrojů je až 30 %.

Banka, která u nás vlastní Komerční banku, v lednu oznámila ztrátu 4,8 miliardy eur z nepovolených obchodů jejího zaměstnance a další ztráty související s krizí na úvěrových trzích. Kvůli tomu jí klesl ukazatel kapitálové přiměřenosti, který je využíván k měření a řízení úvěrového rizika. Vydáním akcií chce banka zabezpečit opětovný vzrůst tohoto ukazatele.

O nové akce banky mají zájem Credit Suisse, Merrill Lynch, JP Morgan Chase & Co a Morgan Stanley, případně také BNP Paribas a Caylon.

Akcie SG včera vzrostly o více než 7 %, když společnost Merrill Lynch oznámila, že o banku má zájem britská banka HSBC. Dosavadním největším kandidátem byla francouzská banka BNP Paribas, spekulovalo se i o Crédit Agricole.

Cena akcie po odečtení prémií při převzetí by se měla pohybovat v rozmezí 57 až 70 euro na akcii. Cílová cena podle Merrill Lynch je až 116 euro, ktertaá by mohla být aktuální, pokud by o banku mělo zájem více společností. V současné době je cena akcie přibližně 82 eur.

REKLAMA

Zdroj: ČTK, Patria

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.