CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

07. 09. 2016

0 komentářů

Šmejdi lákají na zhodnocení úspor o desítky procent

 


 

Důchodkyně, kterou zlákalo zhodnocení úspor o 70 procent za dva měsíce, přišla o statisíce korun. Podvodníci navíc získali i její přístupové údaje do systému a z účtu jí vybrali i penzi. Šance, že by své úspory získala seniorka zpět, je minimální. „Zatím komunikují. Nabízejí sice, že pomůžou, ale chtějí za to další peníze. Slibují, že investované peníze posílají, ale údajně se zasekly v bankách na ostrově Man a na Kypru,“ líčí příbuzný oklamané důchodkyně.

Seniorka podle oslovených investorů není jediná, která na investicích do binárních opcí přišla o své úspory. Binární opce nabízejí během krátké doby zhodnocení přesahující i 100 %. Skutečnost je ale jiná. „V dlouhé řadě se pravděpodobnost úspěchu nebo neúspěchu investora bude blížit padesáti procentům,“ uvedla Česká národní banka, která na tento trh dohlíží.
Zdroj : iDnes.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *