Pondělí 18. října. Svátek má Lukáš.

Šmejdi lákají na zhodnocení úspor o desítky procent

Investice 07.09.2016 | 14:32 0 Komentářů

Britská společnost MaestroTrade slibuje ve svých inzerátech zhodnocení vkladů o desítky procent za několik týdnů. Investice do tzv binárních opcí jsou sice regulované Českou národní bankou, společnost však nemá pro poskytování investičních služeb v tuzemsku oprávnění.

Důchodkyně, kterou zlákalo zhodnocení úspor o 70 procent za dva měsíce, přišla o statisíce korun. Podvodníci navíc získali i její přístupové údaje do systému a z účtu jí vybrali i penzi. Šance, že by své úspory získala seniorka zpět, je minimální. „Zatím komunikují. Nabízejí sice, že pomůžou, ale chtějí za to další peníze. Slibují, že investované peníze posílají, ale údajně se zasekly v bankách na ostrově Man a na Kypru,“ líčí příbuzný oklamané důchodkyně.

Seniorka podle oslovených investorů není jediná, která na investicích do binárních opcí přišla o své úspory. Binární opce nabízejí během krátké doby zhodnocení přesahující i 100 %. Skutečnost je ale jiná. „V dlouhé řadě se pravděpodobnost úspěchu nebo neúspěchu investora bude blížit padesáti procentům,“ uvedla Česká národní banka, která na tento trh dohlíží.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.