CZK/€ 24.885 +0,48%

CZK/$ 23.151 +0,16%

CZK/£ 29.465 +0,56%

CZK/CHF 26.179 +0,52%

07. 09. 2016

0 komentářů

Šmejdi lákají na zhodnocení úspor o desítky procent

 


 

Důchodkyně, kterou zlákalo zhodnocení úspor o 70 procent za dva měsíce, přišla o statisíce korun. Podvodníci navíc získali i její přístupové údaje do systému a z účtu jí vybrali i penzi. Šance, že by své úspory získala seniorka zpět, je minimální. „Zatím komunikují. Nabízejí sice, že pomůžou, ale chtějí za to další peníze. Slibují, že investované peníze posílají, ale údajně se zasekly v bankách na ostrově Man a na Kypru,“ líčí příbuzný oklamané důchodkyně.

Seniorka podle oslovených investorů není jediná, která na investicích do binárních opcí přišla o své úspory. Binární opce nabízejí během krátké doby zhodnocení přesahující i 100 %. Skutečnost je ale jiná. „V dlouhé řadě se pravděpodobnost úspěchu nebo neúspěchu investora bude blížit padesáti procentům,“ uvedla Česká národní banka, která na tento trh dohlíží.
Zdroj : iDnes.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *