Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Skandál okolo Volkswagenu nabírá na obrátkách

Investice 22.09.2015 | 12:43 0 Komentářů

Mezitím co akcie německého koncernu Volkswagen i nadále padají, tak strach ohledně falšování dat emisí přechází i na evropské automobilky.

Francouzský ministr financí Michel Sapin vyzval aby kontrolou prošly i francouzské automobilky, přestože nepanuje nejmenší podezření na něco nekalého. Záležitost jedné automobilky přechází i na ostatní a vyšetření má být na úrovni celé Evropské unie.

Musí se to udělat na evropské úrovni,“ řekl Sapin v rozhovoru na rozhlasové stanici Europe 1. „Jsme evropský trh a máme evropská pravidla. Právě toto je třeba respektovat. Právě toto bylo porušeno ve Spojených státech,“ řekl.

Mezitím automobilka Volkswagen dnes kvůli skandálu s falšováním emisí zhoršila výhled hospodaření na letošní rok. Ve třetím čtvrtletí si dá stranou 6,5 miliardy eur (176 miliard Kč), aby měla na zaplacení předpokládané vysoké pokuty. Koncern zároveň přiznal, že softwarem určeným k falšování testů emisí bylo na celém světě vybaveno 11 milionů aut.

Tuzemská značka Škoda, která patří do koncernu Volkswagen a která u svých vozů používá téměř shodné motory TDI jako Volkswagen a Audi v USA, se k možným úpravám řídících jednotek u svých vozů odmítla vyjádřit. „Tato záležitost je momentálně předmětem šetření na koncernové úrovni, z tohoto důvodu nyní není možné se za značku Škoda k případu vyjádřit a veškeré dotazy je nutné v tuto chvíli směřovat na komunikaci Volkswagen Group,“ řekl mluvčí automobilky Jozef Baláž.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.