Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Singer: Česká ekonomika roste i bez pomoci zahraničních faktorů

Makro 19.08.2014 | 16:10 0 Komentářů

Česká republiky již není tažena zahraničními faktory v takové míře, jako tomu bylo v minulosti, uvedl na blogu České národní banky guvernér Miroslava Singera. Podle něj česká ekonomika roste ve 2. čtvrtletí zřejmě již bez pomoci jednorázových „stimulantů“.

„Nejzajímavější na posledním čísle je to, že česká ekonomika k meziročně velmi slušným růstům mezi 2 a 3 procenty. Za pozornost stojí to, že českou ekonomiku nyní vpřed zřejmě netáhnou zdaleka tak jako v minulosti zahraniční faktory,“ uvedl Miroslav Singer, guvernér České národní bankyna blogu zveřejněném na webových stránkách ČNB.

Česká ekonomika za ekonomikou Německa a Slovenska v minulosti pokulhávala. „Letos je již situace podstatně jiná – jak z hlediska meziročních, tak mezičtvrtletních temp růstu rosteme rychleji než Německo, u Slovenska rosteme rychleji z hlediska meziročních temp, z hlediska mezičtvrtletních byl výsledek Slovenska v druhém kvartálu lepší, i konzervativně ale lze odhadnout, že v první polovině tohoto roku rosteme rychleji,“ uvedl na blogu ČNB Miroslav Singer.

Zdroj: Blog ČNB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.