CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

26. 04. 2016

0 komentářů

Saúdská Arábie prodává akcie ropného gigantu

 


 

Prodej podílu ve společnosti Aramco prostřednictvím primární nabídky akcií na domácí burze a pravděpodobně na burze ve Spojených státech je součástí patnáctiletého plánu reforem, kterým se Saúdové snaží zbavit své závislosti na ropě. Prodej se týká také dceřiné společnosti Aramka.

Reformy mají vést k vytvoření nového státního fondu, který bude spravovat majetek v hodnotě více než dva biliony dolarů. Peníze z fondu budou sloužit k rozvoji měst v Saúdské Arábii. Země se v rámci plánu s názvem Vize 2030 snaží řešit problémy s bydlením a nezaměstnaností a zajistit dodávky vody a energií nejpotřebnějším.  
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Komentář: Jaký dopad by mělo vítězství Donalda Trumpa na trhy?

Po skončení první poloviny roku můžeme konstatovat, že napětí v mezinárodním obchodě se opět zostřuje směrem až k obchodní válce. V tomto prostředí se blíží kvapem prezidentské volby v USA. Po nedávném atentátu na Donalda Trumpa můžeme konstatovat, že zvolení tohoto prezidentského kandidáta začíná být vysoce pravděpodobné. Jaké jsou aktuální ekonomické […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 07. 2024

Průzkum: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika

Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *