Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

RM-Systém rozšiřuje nabídku akcií o dva nové tituly

Investice 11.06.2018 | 13:23 0 Komentářů

Pražská burza rozšiřuje nabídku obchodovatelných emisí na burze RM-Systém o dva nové tituly. Od pondělí 11. 6. se menším investorům rozhodla zpřístupnit své akcie společnost Prabos a od úterý 12. 6. míří na burzu společnost Avast.

Výrobce obuvi společnost Prabos vstoupila v květnu na nový trh pražské burzy START. Společnost Prabos umístila mezi nové investory přibližně pětiprocentní podíl společnosti za více než 22 milionů korun. „Již před vstupem na pražskou burzu jsme cítili velký zájem o akcie ze strany menších investorů, pro které byla minimální investice 250 tisíc korun příliš vysoká,“ uvedl Jaroslav Palát, spolumajitel společnosti Prabos.

Akcie se nyní budou obchodovat na RM-Systému na denní bázi a sníží se i velikost lotu v aukčním systému Xetra®. Na trhu START se tak budou akcie obchodovat zhruba od 50 tisíc korun. „Předpokládáme, že o akcie Prabosu, coby předního domácího výrobce pracovní obuvi, bude mezi investory zájem,“ okomentoval krok vedoucí oddělení sales Fio banky David Lamač.

Na pražskou burzu vstoupí od úterý i společnost AVAST, která již v květnu vstoupila na Londýnskou burzu cenných papírů. Obě emise bude navíc možné v RM-Systému obchodovat v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick.

Zdroj: Tisková zpráva Prabos, Fio.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.