Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Raiffeisenbank si otevřela pobočku také ve virtuálním světě Second Life

Banky Luboš Svačina 19.03.2008 | 14:58 0 Komentářů

Raiffeisenbank se spolu s eBankou se stala první retailovou bankou, která otevřela svou pobočku v česko-slovenském městě Bohemia internetového virtuálního světa Second Life.

Pobočka umístněná v historickém centru města Bohemia nyní bude působit především jako reprezentační místo Raiffeisenbank a eBanky. Nicméně do budoucna zvažuje i možnosti, jakým způsobem zde nabízet reálné finanční služby.

„V této chvíli zkoumáme možnosti, jakým způsobem nabízet finanční služby v tomto virtuálním světě, které by Avatarům umožnily řešit veškeré své finanční potřeby podobně jako v reálném světě. I z tohoto důvodu je virtuální pobočka členěna podobně jako skutečné pobočky banky – tedy informační prostor, klientský prostor, pokladna apod.,“ uvedl vedoucí marketingové komunikace Raiffeisenbank Marek Kontriš.

Co to je Second Life?
Second Life je internetový 3D virtuální svět, který od svého vzniku explozivně roste a dnes je celosvětově obydlen více než 12 miliony obyvatel, kteří denně utratí více než 30 milionů Kč. Díky propojení hry s reálnou měnou se stává Second Life nezávislou a dynamicky rostoucí ekonomikou.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.