Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Raiffeisenbank nabízí modelové portfolio

Nová služba Raiffeisenbank, tzv. modelové portfolio, má klientům napomoci při rozhodování o investicích.

Tým ekonomického výzkumu banky představil tři nové produkty: Konzervativní modelové portfolio, Balancované modelové portfolio a Obchodní ideje dalšího vývoje kurzů koruny vůči euru a dolaru. Banka vytváří doporučení, podle nichž také skutečně otevírá pozice na trhu a potenciální investoři pak mají možnost sledovat výkonnost, stav i každou transakci v jednotlivých portfoliích na webových stránkách věnovaných modelovým portfoliím.

Záměrem modelových portfolií je podpora investování v České republice. Cílem je pomoci našim klientům s investováním, a to jak formou doporučení na konkrétní české akcie a dluhopisy, tak i na celkové rozložení investice. Obchodní ideje na měnové kurzy pak mohou pomoci třeba exportérům v zajištění proti kurzovému riziku,“ říká portfoliový stratég Aleš Michl, který je za projekt zodpovědný.

Konzervativní portfolio má střednědobý investiční horizont a benchmark je tvořen z 30 %  hlavním indexem BCPP a ze 70 % dluhopisovým indexem EFFAS CZ. Balancované portfolio má investiční horizont pět a více let a benchmark je tvořen z poloviny indexem PX a z poloviny indexem EFFAS CZ. Počáteční vklad byl u konzervativního portfolia 1 milion korun a u balancovaného portfolia 10 milionů korun. Obchodní ideje pak nabízejí vhodnou dobu na nákup či prodej české měny proti euru nebo dolaru.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.