Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

První bezkontaktní bankomaty jsou na světě

Banky 08.09.2016 | 09:56 0 Komentářů

Air Bank spustila jako první možnost bezkontaktních výběrů z bankomatů. Příští týden se k ní připojí i ČSOB. Karta se do bankomatů sice vkládat nemusí, ale zadávání PIN kódu je povinné i pro částky pod 500 korun. 

„Kvůli bezpečnosti budeme u všech bezkontaktních výběrů vyžadovat zadání PIN kódu, tedy i u výběrů do 500 korun,„ upřesňuje mluvčí Air Bank Vladimír Komjati. „U karet si PIN lidé běžně pamatují; u nálepek to chceme usnadnit tím, že jim i u nich časem umožníme zvolit si kód podle vlastního výběru,“ dodává.

První bezkontaktní bankomat stojí v pražském obchodním centru DBK u stanice metra Budějovická. Druhý testovací bankomat bude stát v Brně. Postupně budou přibývat i další. „Nejdříve se zaměříme na naše nejnovější bankomaty, které jsme letos postavili mimo naše pobočky. Postupně začneme čtečky přidávat i na starší bankomaty na pobočkách,“ upřesňuje Vladimír Komjati.

„Víme, že bezkontaktní výběry z bankomatů jsou pro veřejnost lákavé. Naši klienti, kteří využívají aplikaci NaNákupy, mají navíc možnost vybrat si peníze i mobilem, což ještě více zvyšuje atraktivitu této služby. Teď už opravdu bude možné vyrazit za zábavou nebo na nákupy, aniž byste si museli brát kartu či peněženku. Pomocí mobilu nejen zaplatíte, ale nově také v případě potřeby vyberete hotovost,“ říká Jana Opršalová, manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB.

ČSOB a Era Poštovní spořitelna plánuje spuštění bezkontaktních výběrů v pondělí 12. září. Pilotní provoz se bude týkat 37 bankomatů. „Alespoň jeden bezkontaktní bankomat bude ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a samozřejmě Praha. Pokud zkušební provoz dopadne dobře, zavedeme bezkontaktní výběry na dalších bankomatech. Do konce roku by jich mělo být až 80,“ upřesňuje Jana Opršalová.

Zdroj: Aktuálně.cz, Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.