Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Pražskou burzu koupí vídeňská burza

Vídeňská burza cenných papírů se dohodla se skupinou akcionářů pražské burzy na podmínkách prodeje většinového podílu v BCPP. Transakci ještě musí schválit regulátoři.

Vídeňská burza vlastní většinové balíky také v budapešťské burze a Lublaňské burze. Kromě toho úzce spolupracuje s dalšími regionálními burzami v Bukurešti, Sarajevu a Banja Luce.

Jsme velice rádi, že se můžeme spojit s takto renomovaným a zavedeným partnerem v regionu. Věříme, že partnerství s vídeňskou burzou posílí expanzi českých kapitálových trhů,“ komentoval obchod Jan Klenor, generální ředitel společnosti Patria, největšího akcionáře Burzy cenných papírů Praha.

Gratuluji našim akcionářům k úspěšné dohodě, která předpokládám povede ke zdárnému uzavření celé transakce prodeje většinového akciového podílu Burzy cenných papírů Praha. Zdárný průběh celé transakce i v jednom z nejsložitějších období pro kapitálové a finanční trhy v historii je důkazem profesionality našich akcionářů, zájemců o koupi BCPP a doufám, že i dokladem vysoké kvality Burzy cenných papírů Praha. Velmi se těším na společnou diskusi s našimi kolegy z Rakouska, Maďarska a Slovinska na téma možností rozvoje regionální spolupráce burz,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha

Konsolidované hospodářské výsledky společností patřících do skupiny Burza (Burza cenných papírů Praha, a.s., UNIVYC, a.s., Energetická burza Praha a Central Counterparty, a.s.) dosáhly v roce 2007 hodnoty 263,077  mil. Kč před zdaněním, což po zdanění reprezentuje výsledek hospodaření ve výši 198,471 mil. Kč.

Zdroj: ČTK, BCPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.