Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Pražská fintechová firma chce propojit banky a kryptoměny

BankyInvestice 31.08.2018 | 17:07 0 Komentářů

Zatím se z kryptoměn hlavní platební nástroj nestal, ale jejich rozmach je velký. Nová společnost Xixoio se sídlem v Praze chce propojit klasický bankovní a finanční sektor se světem blockchainu, kryptoměn a s nimi přicházející další vlny digitalizace. 

Prahu jsme si pro hlavní kancelář a uspořádání konference nevybrali náhodou. Je to nejenom hlavní město naší republiky, ale bezesporu také jedno z hlavních měst blockchainového světa. Ať již z hlediska počtu zakladatelů této nové komunity budoucnosti, tak například podle počtu míst, kde lze v současnosti platit bitcoinem,“ prozrazuje jeden ze zakladatelů a CEO společnosti Xixoio Richard Watzke.

Stejně jako mateřskou společnost Veezzo Ltd., tak Xixoio založil společně bývalý nejvyšší manažer mezinárodně úspěšné společnosti MoneyPolo Nikolay Rozhok a asset investor Richard Watzke.

Starší generaci nepředěláme, ta bude stále z významné části používat klasické banky a klasické měny, ale mladá generace žije a přemýšlí on-line. A nástup kryptoměn, decentralizace finančního světa, podnikání a držení aktiv obecně, nahrává společnostem našeho typu. A my chceme propojit tuto mladou generaci s bankovním sektorem, ale i dalšími institucemi běžného obchodního a veřejného života,“ uvádí spoluzakladatel Xixoio a šéf firmy Richard Watzke.

Zdroj: Tisková zpráva XIXOIO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.