Středa 24. února. Svátek má Matěj.

Pravděpodobnost, že Německo upadne do hospodářské krize, vzrostla skoro na 60 procent

Vývoj ekonomiky 12.09.2019 | 13:00 0 Komentářů

Podle agentury Reuters pravděpodobnost, že v Německu propukne hospodářská krize, vzrostla téměř na 60 procent. Vyplývá to z indexu, který zpracovává německý institut IMK. Německo je největší Evropskou ekonomikou a shodou okolností i největším obchodním partnerem České republiky.

Index, který představuje německé riziko vstupu do hospodářské recese, se zvýšil na 59,4 procenta. V srpnu tohoto roku tento index ukazoval na 43 procent. „Čím dál víc uvadá naděje, že by domácí poptávka mohla zachránit Německo od recese,“ vyjádřil se Sebastian Dullien z německého institutu IMK. „To zvyšuje tlak na Evropskou centrální banku, aby přikročila k dalšímu uvolnění měnové politiky,“ dodal. Německé HDP v prvním čtvrtletí stouplo o 0,4 procenta, v druhém kvartálu poklesla o jednu desetinu a predikce na třetí kvartál ukazují na pokles o 0,3 procenta.

Německo směřuje k recesi, která se definuje jako pokles ekonomiky ve dvou kvartálech za sebou, kvůli slabší globální poptávce. Ta negativně ovlivňuje německý export a průmysl. Celé ekonomické situaci nepomáhá ani obchodní válka mezi USA a Čínou, a už vůbec ne nejistota panující ohledně bristkého brexitu.

ECB bude na dnešním zasedání probírat adekvátní měnovou politiku, Evropská centrální banka již předtím naznačila, že by mohla snížit úrokové sazby anebo nakoupit dluhopisy.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.