Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

PPF upsala dluhopisy téměř za 500 milionů eur

Investice 11.11.2019 | 10:24 0 Komentářů

Investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera prostřednictví dceřiné firmy PPF Arena 1 upsala dluhopisy za 500 milionů eur, tedy v přepočtu za 12,75 miliardy korun. Peníze firma prý použije na částečné refinancování úvěrů.

Společnost PPF Arena 1 je poskytovatelem telekomunikačních služeb ve střední a východní Evropě a konsoliduje telekomunikační aktivity skupiny PPF na šesti trzích prostřednictvím společností O2, CETIN a Telenor CEE.

Zmíněné dluhopisy jsou splatné 31. ledna 2025 s fixním ročním kupónem 2,125 procenta. Poptávka investorů podle společnosti překročila 2,2krát vydávaný objem.

„Věříme, že úspěšná aktuální nabídka dluhopisů dále upevní naši pozici na finančním trhu. Touto druhou nabídkou jsme zahájili budování výnosové křivky dluhopisů PPF Arena 1. Vítáme zájem nových investorů, stejně tak jako těch, kteří investovali už do naší první emise. Rychlé upsání druhé emise dluhopisů je dokladem důvěry investorů v naši obchodní strategii a silný finanční profil,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Zdroj: E15.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.